به گزارش افکارنیوز،

هاشم‌زاده هریسی آزمانی که مدیر یکی از نشریات اجاره‌ای متخلف به نام صدای عدالت بوده گفته است: این بیانیه، بیانیه همه اعضا نیست.

او می‌افزاید: درباره برجام، اقتضا می‌کند جوانب کار را در نظر بگیریم و در تنظیم بیانیه‌ها احتیاط کنیم تا حرف و حدیث پیش نیاید. در غیر این صورت دشمن سوء استفاده کرده و خواهد گفت که هم برجام را گرفتیم و هم توانستیم میان آنان اختلاف ایجاد کنیم.

جانبداری این عضو خبرگان از انفعال دولت در ماجرای برجام و تخطئه بیانیه مجلس خبرگان در حالی است که هیئت رئیسه و رئیس مجلس خبرگان از سوی اعضا انتخاب می‌شود و حق موضع‌گیری در مسائل مهم را دارد ولو اینکه مثلاً یک یا چند عضو از 86 عضو مجلس خبرگان موافق همه مفاد بیانیه نباشند.

اما مهم‌تر از این موضوع، طرح این سؤال است که آیا آقای هاشم‌زاده هریسی با وجود مشاهده 2 سال و نیم بدعهدی آمریکا و اجرای یکطرفه برجام توسط دولت روحانی و سپس بازگشت همه تحریم‌ها، نمی‌خواهد یک تذکر لطیف و رقیق هم به دولت بدهد که چرا به دشمن اعتماد کردند و در مقابل واگذاری یکجای امتیازات نقد، وعده‌های نسیه گرفتند و هنوز هم به حرف و قول حریف اعتماد می‌کنند و از موضع حکیمانه، صریح، مستدل و عزتمندانه رهبر انقلاب تمکین نمی‌کنند؟! البته شاید چنین توقعی از ایشان که روزنامه خود را هم به عناصر نفوذی و ضد انقلاب واگذار کرده بود و نظارت و اشراف کافی بر آن نداشت، توقع بیجایی باشد!