به گزارش افکارنیوز،

معاون وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد، "لازم" است ضرب الاجل ۴۵-۶۰ روزه‌ای که ایران به اروپا داده تا تضمین‌هایی برای حفظ منافعش در برجامبه دست آورد مورد بحث قرار گیرد.

در پایگاه اینترنتی دویچه وله آمده است، معاون وزیر امور خارجه آلمان می‌گوید ضرب الاجلی که ایران به اروپا داده تا منافعش در توافق هسته‌ای را تأمین کند نیازمند بحث و گفتگو است. ایران، آلمان، فرانسه و انگلیس روز سه شنبه برای بحث در مورد این مسئله دیدار می‌کنند.

میخائیل روث گفت: «"لازم" است ضرب الاجل ۴۵-۶۰ روزه‌ای که ایران به اروپا داده تا تضمین‌هایی برای حفظ منافعش در توافق هسته‌ای به دست آورد مورد بحث و گفتگو قرار گیرد. لازم است بحث شود آیا ما واقعاً با چنین تاریخ‌ها و ضرب الاجل‌هایی به پیشرفت دست پیدا می‌کنیم یا خیر.»

روث این اظهارات را در بروکسل پیش از جلسه‌ای که قرار است میان ایران، فرانسه، آلمان و انگلیس در روز سه شنبه در مورد توافق هسته‌ای برگزار شود بیان کرد. فدریکا موگرینی دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا نیز در این نشست حضور خواهد داشت.

پایگاه اینترنتی دویچه وله در ادامه منتشر کرده که، به دنبال تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خروج از توافق هسته‌ای، یک مقام ایرانی گفت: «اروپایی‌ها بین ۴۵ تا ۶۰ روز فرصت دارند تضمین‌های لازم برای حفظ منافع ایران را تأمین کنند و خسارات ناشی از خروج آمریکا را جبران نمایند.» این اظهارنظر به عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران نسبت داده شده است.

معاون وزیر امور خارجه آلمان گفت: «اگر تهران به توافق هسته‌ای ادامه دهد اروپا مایل است مسئولیت اقتصادی بیشتری را در ایران برعهده بگیرد. هدف این توافق جلوگیری از ساخت سلاح هسته‌ای توسط تهران است.»

وی همچنین اذعان کرد تحریم‌های آمریکا علیه ایران می‌تواند بر شرکت‌های اروپایی تأثیر بگذارد و این نشان می‌دهد که حل و فصل این شرایط چقدر دشوار است.