به گزارش افکارنیوز،

ژائو شو نماینده چین در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد از تلاش های مثبت روسیه، قزاقستان، ترکیه و ایران برای حل بحران سوریه تشکر و ابراز امیدواری کرد مذاکرات آستانه موجب پیشبرد روند مذاکرات ژنو شود.

بر این اساس، نماینده چین در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با هدف بررسی اوضاع سوریه برگزار شد، ضمن تشکر از گزارش استفان دی میستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه، تصریح کرد از تلاش نماینده دبیرکل برای حل سیاسی بحران سوریه تشکر می کنم. اخیرا تلاش های بین المللی گسترده ای برای پیشبرد حل سیاسی بحران آغاز شده است، کشور من نیز از آخرین دور مذاکرات آستانه و بیانیه مشترک این دوره استقبال می کند.

وی افزود: ما تلاش های روسیه، قزاقستان، ترکیه و ایران را ارج می نهیم و امیدواریم این گفتگوها در توقف درگیری ها در سوریه موثر باشد و سبب پیشبرد روند مذاکرات در ژنو شود. چین بر این باور است که راه حل سیاسی تنها راه پایان دادن به مشکل سوریه است. برای تحقق این هدف باید تمامی طرف های داخلی، منطقه ای و جهانی تلاش مطلوبی داشته باشند، محافل بین المللی نیز باید از سازمان ملل متحد به عنوان اصلی ترین مرکز میانجیگری، حمایت کنند.