به گزارش افکارنیوز به نقل از قاصد ، سفر محمود احمدی نژاد رییس جمهور کشورمان به آمریکای لاتین از جمله موضوعاتی است که به شدت مورد توجه رسانه های بین المللی قرار گرفته و مدام درباره آن گزارش منتشر می شود.

هم اکنون هیئت عالی رتبه ایرانی پس از انجام دیدار و گفتگوهای مختلف در ونزوئلا، وارد نیکاراگوئه شده و مورد استقبال مسئولان ارشد این کشور قرار گرفته اند.

اما آنچه که از حواشی جالب این سفر می توان ذکر کرد، این است که هواپیمای رییس جمهور یعنی همان بوئینگ ۷۰۷ که سالهاست در پروازهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد(احمدی نژاد از سفر با ایرباس لوکس و تشریفاتی خریداری شده توسط رییس جمهور قبلی خودداری کرده است) پیش از رسیدن به کاراکاس در فرودگاه لاس پالماس واقع در جزایر قناری اسپانیا فرود آمده است.
این تصویر در رسانه های تخصصی اخبار هواپیمایی جهان به عنوان سند این خبر چاپ شده است

بر اساس محاسبات صورت گرفته، این اقدام جهت سوخت گیری این هواپیما انجام شده است و با اینکه گزینه های دیگری نیز وجود داشت اما به نظر می رسد این راه، کوتاه ترین مسیر تا ونزوئلا باشد.

نکته دیگر جالب درباره فرودگاه لاس پالماس آن است که این فرودگاه همان جاییست که چند سال قبل به علت بمبگذاری درآن و هدایت نادرست هواپیماها به فرودگاهی کوچک، منجر به برخورد مرگبار ۲ جمبوجت ۷۴۷ خطوط هواپیمایی هلند و آمریکا شد و صدها نفر کشته شدند.