به گزارش ايسنا حجت الاسلام ميرتاجالديني در حاشيه جلسه هيات دولت درباره زمان ارايه لايحه بودجه سال ۹۱ به مجلس تاكيد كرد: هم اكنون نميتوانيم زمان دقيقي براي ارائه بودجه بدهيم اين بودجه در معاونت برنامهريزي دولت در حال نهايي شدن است.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا دولت در ارائه بودجه تاخیر نداشته است؟ گفت: مجلس ۴۵ روز فرصت دارد که بودجه را به تصویب برساند و این زمان در صورت برنامه‌ریزی دقیق کافی است.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور در پاسخ به این‌که آیا با توجه به انتخابات مجلس و مرخصی نمایندگان مجلس امکان تصویب بودجه قبل از سال نو وجود دارد گفت: مجلس می‌تواند با توجه به این شرایط انعطاف‌پذیری بیشتری از خود نشان دهد به عنوان مثال می‌تواند به جای یک هفته سه روز زمان برای پیشنهادات نمایندگان در نظر بگیرد.

وی تاکید کرد: پیش‌بینی ما این است که زمان برای تصویب بودجه کافی خواهد بود و انتظارمان هم این است که مجلس در زمان مشخص این بودجه را تصویب کند.

وي درباره لايحه افزايش تعداد نمايندگان مجلس نيز گفت: اين لايحه به مجلس ارائه شده و در كميسيون شوراها نيز با اصلاحاتي تصويب شده است، اما با وجود اينكه تعدادي از نمايندگان درخواست اولويت رسيدگي به آن را داده بودند و اين اولويت تصويب نشد، به صورت قطعي ميتوان گفت كه اين لايحه به انتخابات مجلس فعلي نخواهد رسيد و در انتخاباتات بعد در نظر گرفته ميشود.