به گزارش افکارنیوز،

بهرام قاسمی در واکنش به تازه‌ترین اظهارات رییس جمهوری آمریکا درباره اعمال تحریم‌های بی سابقه و در عین حال ابراز امیدواری برای یک توافق جامع با ایران افزود: تصور می‌کنم آقای ترامپ لازم است از خبرگان و دانایان در آمریکا بخواهند گزارش جامعی از سیر تحولات تاریخی ایران زمین را برایشان بازگو کنند.

قاسمی اظهار داشت: ایرانیان در همه ادوار و در طول تاریخ پر افتخار خود نشان داده اند که هرگز مقابل قلدری و تهدید، پندار، کردار و رفتار خردمندانه خویش را تغییر نداده و نمی‌دهند و تا آمریکا مقابل عظمت ملت کهن و متمدن ایران و منطق محکم ایرانی با زبان تکریم و نه زبان تهدید و تحریم سخن نگوید، هیچ چشم اندازی برای هیچ گونه گفت وگویی و در هیچ زمینه‌ای با رژیم آمریکا متصور نیست.

وی خاطرنشان کرد: زبان ایرانیان در همه ادوار و برابر هجوم بیگانگان در گذر زمان و این پهنه جغرافیایی، زبان مقاومت دلیرانه، زبان منطق، دانش و خردورزی و نهایتا هضم و دفع متجاوز بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: برجام نمونه اعلای بدعهدی، پیمان شکنی و نقض صریح قوانین و مقررات بین المللی است که از سوی دولت آمریکا و شخص آقای ترامپ نادیده انگاشته شد و در کنار دیگر بدعهدی ها، کارشکنی ها، یک جانبه گرایی‌ها و خودبزرگ بینی‌ها حتی در رفتار با متحدین نزدیک ایالات متحده به رسوایی بیشتر و تاریخی آمریکا انجامید.

قاسمی تصریح کرد: امروز کمتر دولت مستقلی از شرق تا غرب عالم وجود دارد که چشم انداز روشنی از همکاری و هم پیمانی با دولت آمریکا داشته و بدان مطمئن و خوشبین باشد.

قاسمی تاکید کرد: دولت و ملت ایران اگر چه از هیچ گونه تحریم، فشار و رفتار زورمدارانه، پلیسی و غیرقانونی در جهان نسبت به هیچ کشوری استقبال نمی‌کند و تمامی این گونه رفتار‌های غیرمتمدنانه را محکوم می‌داند، اما بار دیگر به دولت ایالات متحده یادآور می‌شود ایرانیان ۴۰ سال است با سلاح خرد، اراده و تکیه بر توانمندی و هوشمندی و جدیت خود به تحریم‌های به اصطلاح شدید و کمرشکن دولت‌های مختلف آمریکا وقعی ننهانده و هیچ گاه مقابل زورگویی و قلدری سر خم نکرده و نمی‌کند.

وی گفت: دولت آمریکا به عنوان 'تروریست اقتصادی' که با ابزار تحریم به تهدید سایر دولت ها، ملت‌ها و شرکت‌های مستقل جهان مشغول است عاجز‌تر از آن است در اراده ملت ایران که مصمم به حفظ استقلال خود و مبارزه با تروریسم و متعهد به ثبات، امنیت و توسعه اقتصادی در منطقه است خللی وارد سازد.

قاسمی افزود: ‌‌‎ایالات متحده و آقای ترامپ بهتر است به جای اظهار امیدواری برای رسیدن به یک توافق جامع با ایران، تهدید، تحریم، فشار و بد عهدی و یک سو نگری خود را نسبت به دیگر کشور‌ها و ملت‌های جهان متوقف کنند.