به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین اخبار از طرح جامع قانون انتخابات گفت: نشست‌های مستمر با نمایندگانی از شورای نگهبان، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و وزارت کشور درباره طرح جامع قانون انتخابات ادامه دارد و به‌زودی نهایی می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح جامع قانون انتخابات در 155 ماده در حال تدوین و نهایی شدن است، اظهار داشت: این طرح فقط مختص انتخابات ریاست‌جمهوری نیست و شامل انتخابات مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز می‌شود.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اضافه کرد: گزارش نهایی کمیسیون شوراها درباره طرح جامع قانون انتخابات هفته آینده به وزارت کشور ارسال می‌شود و این وزارتخانه پس از بررسی‌های نهایی، لایحه جامع قانون انتخابات را تقدیم مجلس می‌کند.

کولیوند در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه از سال 92 منتظر ارائه لایحه جامع قانون انتخابات از سوی دولت بودیم، اما به‌دلیل اینکه دولت باید در نهایت این قانون را اجرا کند و این احتمال وجود داشت که دولت طرح مجلس را به‌دلیل بار مالی اجرا نکند، مقرر شد که وزارت کشور طرح مجلس را بررسی و لایحه‌ای به مجلس ارائه کند.