به گزارش افکارنیوز،

 اسراییل نشنال نیوز در تحلیلی نوشت: برنامه دیدارهای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با سران اروپایی فقط حول یک محور یعنی ایران بود با این حال به نظر نمی رسید که آنها (سران اروپایی) تحت تاثیر نگرانی‌های نتانیاهو درباره ایران قرار گرفته باشند و بار دیگر در عوض با اشاره به نحوه واکنش اسراییل به تظاهرات مسالمت‌آمیز بازگشت توجه خود را بیشتر به مسئله اسراییل و فلسطین نشان دادند. تنها اجماعی که میان اسراییل و قدرت های اروپایی درباره ایران در طول دیدارهای نتانیاهو در اروپا وجود داشت اجماع در اختلاف نظر بود.

هفته گذشته نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به سه کشور اروپایی آلمان، انگلیس و فرانسه سفر کرد تا نظر مقامات این کشورها درباره ایران را تغییر دهد.

همچنین نتانیاهو شب گذشته سفر خود به پایتخت سه کشور اروپایی را موفقیت آمیز خواند و مدعی شد به هدف خود در متقاعد کردن سران برلین، پاریس و لندن برای ایجاد توافقی بین‌المللی درباره خروج نیروهای ایرانی از سوریه دست یافته است.

نتانیاهو درباره گفتگوهای خود با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، و ترزا می، نخست وزیر انگلیس، در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه هفته گذشته مدعی شد: «من در این مذاکرات بر اقدامات خصمانه ایران در منطقه، تازه‌ترین تحولات منطقه و تلاش ایران برای تثبیت حضور نظامی در سوریه تاکید کردم.»

وی در ادامه ادعا کرد: «سران سه کشور با هدف اصلی من یعنی حصول یک توافق جامع بین‌المللی درباره لزوم خروج ایران از سوریه موافقت کردند. این هدف سفر من بود و تا حد بسیاری محقق شد.»

ادعاهای وی در حالی است که ناظران اعلام کرده اند سفر اروپایی نتانیاهو برای وی دستاوردی به همراه نداشته است.