به گزارش افکارنیوز،

عبدالرضا مصری با تاکید بر این که باید همه همت کنیم برنامه‌های اقتصادی مقام معظم رهبری که ۵ سال است به آن ظلم می‌کنیم، اجرا شود گفت: من اصلا اثری در کشور برای مبارزه با این جنگ که در معرض آن قرار داریم نمی‌بینم.

وی یادآور شد: اگر بخواهیم کار جدی کنیم و تصمیمات وزارت خزانه داری آمریکا را در امور اقتصادی خنثی کنیم باید هم دولت و هم مجلس در فعالیت خود تحولی ایجاد کنند و مجلس با تعطیل کردن جلسات عادی خود همراه دولت جبهه اقتصادی مشترکی تشکیل دهد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه در بخش دیگری از سخنانش درباره وظیفه نظارتی مجلس هم گفت: ابزار نظارتی مجلس سوال، تذکر و استیضاح وزیر است، اما مسئله اینجاست که اگر نماینده‌ای از وزیر بخواهد سوال کند دو سال بعد در دستور کار قرار می‌گیرد که عملا ماهیت کار از دست می‌رود.

وی در توضیح این مطلب گفت: این مسئله مانند موضوع آن بنده خدایی که زمستان همسایه اش برف را به خانه اش ریخته بود و به قاضی شکایت برد، اما وسط تابستان دادگاه حکم داد که باید فرد خاطی برود برف‌ها را جمع کند در حالی که دیگر برفی وجود نداشت.

مصری خاطرنشان کرد: امروز اگر نماینده‌ای از وزیری سوال بخواهد بپرسد اصلا برای طرح سوالش به این دوره مجلس قد نمی‌دهد بنابراین وقتی وضعیت ابزار نظارتی مجلس اینگونه است چنین شیوه و شاکله نظارتی خانه ملت اثربخش نخواهد بود و این همه از عواملی است که ما را از نظارت دور می‌کند.