به گزارش مهر، علي اکبر ولايتي در حاشيه همايش زنان اصولگراي جبهه متحد اصولگرايان با حضور در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به هدف اصلي جبهه متحد اصولگرايان که نزديک شدن گروهها و مجموعه هاي اصولگرا با يکديگر است، اظهار داشت: ممکن است مجموعه هايي که به هم نزديک مي شوند صد در صد آرايشان منطبق با هم نباشد.

اما تا همین اندازه که به هم نزدیک شود مطلوب است. ولایتی در ادامه افزود: جریان‌های اصولگرا باید از نقد یکدیگر بپرهیزند و هر کس که پایبندیش به اصول و ارزش های اسلامی بیشتر باشد و در عمل نیز این را نشان دهد مردم می توانند به این نامزد رای دهند. وی در پاسخ به سئوالی در خصوص تحریم نفتی ایران، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران می تواند به راحتی نفت خود را بفروشد و همواره درخواست از ایران برای خرید نفت بیش از حد انتظار است.

بر اساس همین گزارش دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: اگر خطراتی متوجه جمهوری اسلامی ایران شود از ابزارهای سیاسی و دیگر ابزارها برای امنیت خود استفاده می‌کنیم.

سردار سرلشکر پاسدار سیدیحیی صفوی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اخباری که در رابطه با بستن تنگه هرمز و حواشی آن در رسانه‌ها منعکس شده است، اظهار کرد: تنگه هرمز یک گذرگاه استراتژیک برای تجارت و انتقال انرژی است که روزانه ۱۵ تا ۱۷ میلیون بشکه نفت و چیزی معادل ۲۳ تا ۲۷ درصد نفت جهان از آن می‌گذرد. وی ادامه داد: جمهوری اسلامی از آنجایی که مقتدرترین کشور منطقه است و بیشترین طول ساحل را در این منطقه دارد تضمین کننده امنیت انرژی جهان است و این امنیت را دسته جمعی می‌داند. و اگر خطراتی متوجه جمهوری اسلامی ایران شود ما نیز از ابزارهای سیاسی و دیگر ابزارها برای امنیت خود استفاده می‌کنیم.

همچنین نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه نامه اوباما نشان داد که قدرت نظامی ایران اثرگذار است، گفت که اگر تحریم‌ها عملی شود و از ایران نفت صادر نشود، قطعاً و یقیناً ایران هم نمی‌گذارد از کشورهای دیگر خلیج فارس از طریق تنگه هرمز نفتی عبور کند. اسماعیل کوثری نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامه اخیر اوباما به رهبر معظم انقلاب گفت: فرستادن این نامه امری طبیعی بود، چراکه وقتی کسی احساس خطر می‌کند، عکس‌العمل هم نشان می‌دهد


وی در این زمینه افزود: اما در مورد اینکه آیا این نامه از توان و قدرت ایران کم می‌کند یا نه، باید گفت که این نامه نشان داد که قدرت ایران اثرگذار است لذا توانایی خود را از این پس افزایش بیشتری هم خواهد داد. کوثری ادامه داد: ایران توانایی خود را افزایش می‌دهد تا اگر تهدیدها عملی شد،
قدرت‌ کشورمان را در عمل همگان ببینند؛ همه در آن زمان خواهند دید که هیچ کاری از نیروهای مسلح آمریکایی برنمی‌آید و ایران در نهایت آنچه که بیان کرده است را در صورت اجرا شدن تهدیدها، با قدرت نشان خواهد داد. وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی به دنبال این نیست که غرب کشورمان را تحریم کند اما در صورتی که تحریم‌ها عملی شود و از ایران نفت صادر نشود، قطعاً و یقیناً ایران هم نمی‌گذارد از کشورهای دیگر خلیج فارس از طریق تنگه هرمز نفتی عبور کند.

نايب رئيس کميسيون امنيت ملي اين بيان خود را نشان دهنده قدرت دفاعي جمهوري اسلامي ايران عنوان کرد که بر اساس گفته خود، در آينده نيز افزايش قطعي خواهد داشت.