به گزارش تابناک ، شبکه خبری سی ان ان ؛ هم تایید کرده است که یک نامه از طریق سوزان رایس به محمد خزائی نماینده ایران در سازمان ملل داده شده است - این نامه ظاهرا برای دولت ارسال شده است- و نامه دیگری توسط سفیر سوئیس به ایران داده شده است -که احتمالا این همان نامه ای است که رسانه های غربی مدعی هستند که اوباما برای رهبر انقلاب فرساده است - کانال سوم هم که گفتگوی تلفنی جلال طالبانی با مقامات ایران بوده است .

در همان آغاز رسانه های غربی مدعی بودند که نامه ای که آمریکا به ایران نوشته است دارای لحن هشداری است بدین ترتیب که آمریکا به ایران هشدار داده است که در صورتی که تنگه هرمز بسته شود، با واکنش شدید آمریکا مواجه خواهد شد.

در همین ارتباط «سی ان ان»، فاش کرده است که اگر چه این لحن هشداری وجود داشته است و آمریکا به ایران خاطر نشان کرده است که نباید قدرت واکنش آمریکا را دست کم بگیرند، اما با این وجود و ظاهرا در این نامه آمریکایی ها درخواست خود برای داشتن یک خط ارتباطی را همچنان مطرح کرده اند.

«سی ان ان» در این باره نوشته است آمریکا پیشنهاد داده است که یک خط ارتباطی مستقیم بین دو کشور ایجاد شود که ایجاد چنین خط ارتباطی می تواند امید بخش و کمک دهنده باشد، اما قطعا چنین خط ارتباطی به تنهایی کافی نیست. اما می تواند از درگیری بین ایران و غرب که به گفته رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا می تواند برای منطقه و جهان یک تراژدی غمبار باشد، جلوگیری کند.

به نظر می رسد لابی صهیونیستی به محض اطلاع از پیشنهاد مجدد آمریکایی ها به شدت به تکاپو افتاده اند تا به هر صورت ممکن سناریوی خود یعنی ایجاد یک جنگ افروزی جدید را در منطقه بر روی میز بیاورند، به همین خاطر درصددند که حق مذاکره با ایران را از دولت آمریکا گرفته و به کنگره بسپارند ، جایی که آنان قدرت لابی گری فراوانی دارند.