به گزارش فارس، روز گذشته جلسه شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری به ریاست عباس امیریفر که به تازگی داوطلب نمایندگی انتخابات مجلس نهم شده با حضور اعضای این شورا در ساختمان معاونت اجرایی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.


در این جلسه که پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری موضوع آن را " برپایی هر چه باشکوه‌تر سی‌و‌سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی " عنوان کرده، رییس مرکز ارتباطات، اطلاعات و تبلیغات دفتر رییس‌جمهور نیز در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی از سفر محمود احمدی‌نژاد به ۴ کشور حوزه آمریکای لاتین، استقبال گرم روسای جمهور و مردم کشورهای ونزوئلا، نیکاراگوئه، کوبا و اکوادور از وی و تأکید و حمایت روسای جمهور این کشورها از مواضع انقلابی ایران و شخص رییس‌جمهور در قبال مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین ضرورت ایستادگی در مقابل استعمارگران برای ایجاد نظم جدید جهانی مبتنی بر صلح وعدالت از مهمترین دستاوردهای این سفر برشمرد.

وی به دیدار احمدی نژاد با فیدل کاسترو رهبرانقلاب کوبا اشاره کرد و گفت: در این دیدار طولانی دو طرف مهمترین مسایل جهان را مورد تبادل نظر قرار داده و تمجید فیدل کاسترو از مواضع عدالت طلبانه و ضد استکباری احمدی نژاد را می توان از نکات دیگر این دیدار عنوان کرد.

شیخان همچنین با اشاره به حضور رییس جمهور در دانشگاه هاوانا، تصریح کرد: اساتید و دانشجویان این دانشگاه سخنان احمدی نژاد را بارها با تشویق های خود مورد تایید قرار داده و حمایت خود را از این سخنان ابراز داشتند.

در این جلسه امیری‌فر هم در سخنانی با تأکید بر اینکه مراسم سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امسال باید با استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود با شکوه تر از سال‌های گذشته برگزار شود، اظهار داشت: حرکت‌های بزرگی که امروز در منطقه و جهان در حال وقوع است بدون تردید نشأت گرفته از انقلاب اسلامی ملت ایران است، از این‌رو سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باید رنگ و بوی خاصی نسبت به سال‌های گذشته داشته باشد.

در این جلسه همچنین اعضای شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری نظرات و دیدگاههای خود را در خصوص برگزاری باشکوه سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کردند.