به گزارش مهر، حسین فدایی دبیر کل جمعیت ایثارگران در نشست مطبوعاتی خود که در ساختمان مرکزی جمعیت ایثارگران برگزار شد، در پاسخ به سئوال مهر مبنی بر اینکه آیا جبهه متحد اصولگرایان به عنوان گروه اصلی جریان اصولگرایی در کشور مانع از حضور چهره های خود در فهرست های دیگر می شود، اظهار داشت: من سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان نیستم تا در این خصوص اظهار نظر کنم. اما جبهه متحد بنا دارد از همه ظرفیت های اصولگرایی استفاده کند و مشی این جبهه استفاده از سلایق گوناگون اصولگرایی است. بر این اساس نگاه جبهه متحد به افراد به این صورت که عضو چه گروهی باشند بررسی نمی کند بلکه به صلاحیت های افراد توجه خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: چون وحدت حداکثری مد نظر ماست نگاه ما این است که تفاهم حداکثری را دنبال کنیم.

عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان همچنین در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص اینکه اخباری نقل شده مبنی بر اینکه سید شهاب الدین صدر قصد دارد در آستانه انتخابات جبهه ای به نام بصیرت و بیداری تشکیل دهد و آیا این جبهه زیر مجموعه جبهه متحد اصولگرایان است یا مستقل، پاسخ داد: این سئوال را خود آقای صدر باید پاسخ دهد. اما در حالت کلی باید گفت همیشه در آستانه انتخابات افرادی هستند که تشکل و جبهه هایی که مصرف انتخاباتی دارند تشکیل می دهند.

فدایی در ادامه اظهار داشت: ما این تشکل ها را نفی نمی کنیم ولی باید دید این گروه ها بعد از اعلام وجود چه سیاست و خطی را دنبال می کنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: هر تشکل یا گروهی که وحدت اصولگرایان را تقویت کند مورد استقبال قرار گرفته و هر که باعث شکاف و بر هم زدن وحدت اصولگرایان شود را قبول نداریم.