به گزارش مركز خبر حوزه آیتالله مصباح یزدی امروز در دیدار جمعی از فعالان سیاسی استان اصفهان گفت: امروز کار کسانی به جایی رسیده که روزی در جبهه ها پست مهمی داشتند، زاویه باز کردند و با سابقه چند ساله در جبهه سردار و امیر بودند اما در مقابل رهبری مقاله می نویسند و بی ادبی می کنند.

بر اساس این گزارش، حسین علایی البته پس از واکنش‌های مردمی و نامه‌های سرداران سپاه در اعتراض به وی، موضع خود را تعدیل کرد و در نوشته‌ای بر پشتیبانی از ولایت فقیه تأکید کرد. با این حال، رسانه‌های بیگانه که یادداشت وی را با ذوق‌زدگی منتشر کرده بودند، از کنار عقب‌نشینی و عذرخواهی علایی عمدتاً با سکوت عبور کردند.

در عین حال، آیت‌الله مصباح یزدی که به ایستادگی در مقابل انحراف‌ها و دفاع از خط ولایت فقیه مشهور است و سوابق روشنی در این زمینه در سال‌های قبل و بعد از انقلاب اسلامی دارد، از کنار این ماجرا عبور نکرد و در اعتراض به این یادداشت تصریح کرد: این مقاله در شرایطی نوشته شده که کار هیچ دشمن امریکایی و کافر نمی‌توانست این قدر اثر داشته باشد، اما یک سردار جبهه این کار را انجام داد و دشمنان را خوشحال کرد.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در جمع تعدادی از مردم اصفهان، برای این آفت، یک راه درمان نیز بیان کرد و گفت: چیزی که می تواند انسان را از این خطرها باز دارد توسل به ائمه معصومین علیهم السلام است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه آسیب‌شناسی و بیان راه‌های مسدود کردن نفوذ این آفت‌ها خاطرنشان کرد که باید تمرین کنیم و نگذاریم هواهای نفسانی در کارهای خدایی ما راه پیدا کنند.

وی همچنین افزود: خدا را شاکر هستیم، در زمانی زندگی می‌‌کنیم به برکت رهنمود های امام راحل و حمایت‌های مردم بسیار خوب و با وفای این کشور، نظامی برقرار شده که در طول تاریخ نظیر آن‌را سراغ نداریم.

آیت‌الله مصباح که بارها تأکید کرده است که " نعمت ولایت " را بر اساس آیه شریفه " و اما بنعمة ربک فحدث" بیان و شکر کرد، در ادامه بحثخود اظهار داشت: بعد از رحلت حضرت امام، خدای متعال به ما عنایت کرده و کسی را جای امام قرار داد که شبیه ترین افراد کشور به ایشان هستند و باید از هر جهت شاکر باشیم که سایه ایشان بر سر ما است و افتخار ‌کنیم که خدمت‎گزار این وجود با برکت باشیم.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با یادآوری سوابق مردم اصفهان در مبارزات انقلابی خاطر نشان کرد: مردم اصفهان در اوایل حکومت قاجاریه و جریان مشروطیت و در هجرت علمای اصفهان به قم نقش خود را به خوبی انجام داده اند و در دفاع مقدس نیز از لحاظ کمیت و فداکاری و استقامت خود را به خوبی نشان دادند.

وی با بیان این‌که نقش مردم اصفهان در انقلاب و دفاع مقدس و برجستگی‌هایی که مردمان این شهر داشتند در سایر شهرها کمتر دیده می‌شود، بیان داشت: شهری که شهدایی مثل شهید میثمی ها و ردانی پور ها دارد، انتظار می‌رود که بعد از انقلاب نیز در حفظ دستاوردهای آن پیشگام باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود، به موضوع روز این روزهای کشور یعنی انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخاب کاندیدای اصلح نیز اشاره کرده و گفت: ما به عنوان روحانی و کارشناس دینی در مسائلی اظهار نظر می کنیم که ارتباط با دین داشته باشد.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این که باید فرد اصلح را برای نمایندگی مجلس به مردم معرفی کرد، افزود: علما به عنوان کارشناسان دینی و خبره و به عنوان حجت شرعی به مردمی که نمی توانند تحقیق کرده و اصلح را تشخیص دهند، افراد متدین و انقلابی را معرفی می کنند.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری بر معرفی کاندیدای اصلح تاکید دارند، اضافه کرد: در معرفی افراد لایق و شایسته نباید تعصب داشت که این فرد در گروه و یا حزب دیگری است و شما هوادار گروه دیگر هستید بلکه باید به عنوان وظیفه دینی خود عمل کرده و او را معرفی کنید.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان این که ما بین خود و خدا و به عنوان حجت شرعی فردی که اصلح است را معرفی می کنیم اظهار داشت: عالمی که سر و کارش با کتاب است، نمی تواند از لای کتاب و یا با استخاره بگوید فلانی اصلح است، باید کسانی که با مردم سر و کار دارند و مورد اعتماد آنان هستند، فرد اصلح را از غیر اصلح تشخیص دهند و معرفی کنند.

* اطاعت از امر رهبری بر همه واجب است

وی تصریح کرد: ما نمی توانیم از هر کس که به عنوان عالم شناخته می شود و عمامه به سر دارد، اطاعت کنیم و او را شایسته بدانیم.

این استاد حوزه علمیه ادامه داد: یک امر داریم که به هر چیز و هر کس دستور داده شود، باید اطاعت کند و آن اطاعت از امر رهبری است که بر همه واجب است.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان این که هرکس کار خدایی شروع کرد، باید بداند از وسوسه های شیطان در امان نیست، گفت: بهترین راه نجات از لغزش ها توسل است و باید در انتخابات که سرنوشت اسلام، نظام و کشور است، بیشتر توسل کنیم چرا که هر وقت در جبهه ها توسل بیشتر می شد، موفقیت زیاد بود.

وي در پایان زیارت عاشورا، اطعام برای سید الشهداء عليه السلام و زندگی توأم با عشق به اهل بیت عليهم السلام را ضامن بقای انقلاب و نظام اسلامی برشمرد.