به گزارش خبرگزاری مهر، الیوم السابع مصر نوشت : هند با به چالش کشیدن آمریکا اعلام کرد همچنان به خرید نفت از ایران ادامه خواهد داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، هند امروز اعلام کرد همچنان به خرید نفت از ایران با وجود افزایش تحرکات آمریکا برای تشدید تحریم صادرات نفتی ایران ادامه می دهد.

رانجان ماتای معاون وزارت امور خارجه هند در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: ما با تحریمهایی که سازمان ملل متحد اعمال کرده، موافقت کرده ایم، اما همچنان به خرید نفت از ایران ادامه خواهیم داد.

خاطر نشان می شود چند روز پیش نیز " سودهیر بهارجاوا " یکی از مقامات وزارت نفت هند، درخواست از شرکتهای نفتی در زمینه کاهش واردات نفت از ایران را تکذیب کرد.

هند دومین مشتری نفت ایران پس از چین است که ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار بشکه از نیازهای نفتی خود را به صورت روزانه(۱۲ میلیارد دلار در سال) از ایران تامین می کند.

کره جنوبی، ژاپن و ایتالیا نیزخواهان مستثنی شدن در تحریمهای ایران شده اند.

اقدامات خصمانه ایالات متحده علیه ایران در حالی است که دبیر شورای امنیت ملی روسیه ضمن هشدار درباره تبعات سنگین تحریم نفتی ایران برای اتحادیه اروپا، ادعاهای آمریکا درباره برنامه هسته ای تهران را تنها توجیهی برای اعمال تحریمهای بیشتر دانسته است.