به گزارش افکارنیوز،

علی اصغر یوسف نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به بررسی استیضاح منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خانه ملت، گفت: طبق ماده ۲۲۲ و ۲۲۳ آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی هرگاه استیضاح وزیری تقدیم هیئت رئیسه شود، پس از ارجاع به کمیسیون مربوطه باید در آنجا مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: بر این اساس طرح استیضاح  غلامی از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است و مطابق با آیین نامه داخلی مجلس باید نشستی با حضور وزیر علوم برای بررسی این استیضاح در کمیسیون آموزش و تحقیقات برگزار شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: کمیسیون‌ به مدت یک هفته برای بررسی طرح استیضاح وزیر زمان دارد و بعد از آن باید نتیجه جلسه را به هیئت رئیسه مجلس اعلام کند.

وی همچنین با اشاره به استیضاح بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، اظهار کرد: استیضاح وزیر نفت هم در کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار گرفته است، اما نمایندگان توضیحات زنگنه را قانع کننده ندانستند و گزارش استیضاح وی برای بررسی در صحن علنی به هیئت رئیسه مجلس ارسال شده است.

یوسف نژاد اظهار کرد: تعداد امضای استیضاح باید حداقل 10 نفر باشد، اما اگر این تعداد به کمتر از تعداد قانونی برسد این موضوع دیگر قابل پیگیری نیست.