به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان اصفهان با حضور معاون اول رئیس جمهور، اظهار داشت: امروز یکی از عزیزان گفت:‌ای کاش همه طرح‌هایی که امروز افتتاح شد را از ما می‌گرفتند، اما آب را به اصفهان برمی‌گرداندند.

وی افزود: اصفهان بدون آب معنا ندارد، مجمع نمایندگان در این دوره همت والایی داشت تا مشکل آب اصفهان حل شود، حل این مشکل کارگروه ملی ویژه‌ای نیاز دارد و وزرا باید پای کار بیایند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه وضعیت تالاب گاوخونی فقط برای اصفهان خطرناک نیست بلکه برای تهران و سایر استان‌ها نیز خطرناک است، تصریح کرد: گرد و غبار برخاسته از این تالاب برای چند استان تهدید است، ما درخواست می‌کنیم که دولت کارگروه ویژه‌ای را تشکیل دهد و همت والایی برای برطرف کردن مشکل آب زاینده‌رود داشته باشند.

وی افزود: ما در ابتدای دولت یازدهم تحت فشار بودیم و می‌گفتند دولت اصفهانی شده است، از این مسئولان اصفهانی می‌خواهیم که نسبت به این استان عرق داشته باشند تا مشکلات عدیده این استان از جمله بیکاری، اشتغال، صنعت و آب برطرف شود.

موسوی لارگانی با اشاره به مشکلات آب شرب در اصفهان، خاطرنشان کرد: مردم اصفهان و سایر شهرستان‌ها در ماه مبارک رمضان چند روز آب شرب نداشتند، اما باید تأکید کرد که اگر امروز چرخ ذوب آهن و فولاد مبارکه می‌چرخد و طرح توسعه افتتاح می‌کنند به دلیل استفاده از پساب است و این در حالی است که سایر بخش‌های صنعت این استان تعطیل است.