به گزارش افکارنیوز،

علیرضا ابراهیمی، در خصوص تصویب سیاست مالی جدید بانک مرکزی آلمان و ایجاد مانع برای انتقال مبلغ حدود 400 میلیون دلار به ایران، گفت: باید یادآور شد زمانی که ایران درخواستش را به آلمان داد، سفیر آمریکا در این کشور به طور علنی اعلام کرد که وی و دیگر مقامات ارشد در دولت ترامپ در حال اعمال فشار بر دولت آلمان هستند تا مانع از انتقال پول ایران شوند.

همیشه پای واشنگتن در میان است!

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع به نوعی در حال ترغیب دولت آلمان در بالاترین سطح هستند تا این کشور مداخله کند و اجازه انتقال این پول را ندهد از این رو به راحتی می توان دریافت که این اقدام برگرفته از سیاست ایالات متحده است.

آلمان می توانست به انتقال مبلغ حدود 400 میلیون دلار به ایران حسن نیت اروپا در قبال کشورمان را نشان دهد

بر هیچ فردی پوشیده نیست که آلمان و آمریکا اقتصادی درهم تنیده دارند از این رو ایستادگی برلین در قبال خواست آمریکا نوعی هشدار به رفتار نامناسب ایالات متحده محسوب میشد و در صورت عدم تحقق خواسته ایران، مشخص می شود که این کشور یکی از مناطق نفوذ ایالات متحده در اتحادیه اروپا است.

وی با اشاره به اینکه آلمان می توانست به انتقال مبلغ حدود 400 میلیون دلار به ایران حسن نیت اروپا در قبال کشورمان را نشان دهد، ادامه داد: چنین موضوعی علاوه بر اینکه بیانگر علاقه اروپایی ها برای حفظ برجام بود، در واقع نوعی تاکید بر حفظ استقلال قاره سبز در مقابل آمریکا هم محسوب میشد.

دور جدید تور اروپایی ترامپ چه بر سر برجام می آورد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه سه کشور اروپایی از جمله آلمان بارها بر انجام تعهداتشان در برجام اشاره کرده اند، تصریح کرد: بر این اساس اگر آلمان به درخواست تهران جامه عمل می پوشاند، به نوعی تضمینی برای ادامه فعالیت برجام محسوب میشد.

ابراهیمی ضمن اشاره به اینکه طی هفته های اخیر شاهد تور اروپایی ترامپ و دولتمردان آمریکایی بودیم، افزود: باید اذعان کرد که ایالات متحده در تلاش است تا از طریق ابزارهای مختلف فشارهای سیاسی و اقتصادی علیه مردم کشورمان را افزایش دهد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بر هیچ فردی پوشیده نیست که آلمان و آمریکا اقتصادی درهم تنیده دارند از این رو ایستادگی برلین در قبال خواست آمریکا نوعی هشدار به رفتار نامناسب ایالات متحده محسوب میشد، خاطرنشان کرد: در صورت عدم تحقق خواسته ایران، مشخص می شود که این کشور یکی از مناطق نفوذ ایالات متحده در اتحادیه اروپا است.

 بانک مرکزی آلمان (دویچه بانک) سیاست مالی جدیدی را تصویب کرد که مانع انتقال مبلغ حدود 400 میلیون دلار به ایران می‌شود.