به گزارش افکارنیوز،

شهروز برزگر کلشانی ، با اشاره به تلاش های آمریکا در راستای ایجاد ائتلاف نظامی عربی و آمریکایی گفت: پیش از این نیز چنین حرکتی در حاشیه خلیج فارس علیه ایران شکل گرفته بود و در زمان 8 سال دفاع مقدس، نظام استکبار کشورهایی را علیه ایران جمع کردند اما نتیجه ای نگرفتند.

جمله معروف ترامپ که عربستان را همچون گاو شیرده می داند و تا زمانی که شیر دارد آنها را می دوشد و در نهایت از گوشت آنها استفاده می کند همان به یغما بردن ثروت مسلمانان است

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: شیطنت های آمریکا در منطقه به نفع کشورهای منطقه نبوده و امیدواریم کشورهای عربی استقلال در حاکمیت خود را حفظ کنند و دنباله روی سیاست های نظام غرب و استکبار نباشند.

وی افزود: هرچقدر منطقه امنیتی و تسلیحاتی باشد به ضرر کشورهای منطقه خواهد بود و کشورهایی که دارای نفت خدادادی هستند باید بدانند که برخی کشورهای دیگر صرفا به دنبال استفاده از این نعمت بوده و در همین راستا اقدام به فروش تسلیحات نظامی خود با تهدید معرفی کردن ایران می کنند.

جمله معروف ترامپ درباره عربستان چه پیامی به کشورهای عربی منطقه دارد

برزگر کلشانی ادامه داد: جمله معروف ترامپ که عربستان را همچون گاو شیرده می داند و تا زمانی که شیر دارد آنها را می دوشد و در نهایت از گوشت آنها استفاده می کند همان به یغما بردن ثروت مسلمانان است.

ایران سمبل دفاع از امنیت کشورهای منطقه است

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه امنیت کشورهای منطقه را امنیت جمهوری اسلامی دانست و افزود: در طول تاریخ با کشورهای همسایه خود مشکلی نداشته ایم و حتی در برخی مواقع از آنها دفاع نیز کرده ایم.

صلح غرب آسیا یعنی صلح کل دنیا

وی اضافه کرد: عربستان و امارات نباید به دنبال ماجراجویی در منطقه با فرامین آمریکا و اسرائیل باشند و باید بدانند هرچقدر غرب آسیا در صلح و امنیت باشد کل جهان در صلح و امنیت خواهد بود ضمن اینکه دستگاه دیپلماسی باید این تذکر را به امارات و سعودی بدهد که منطقه را تبدیل به میدان تسلیحاتی نظام استکبار و غرب نکرده و خود را بازار تجهیزات نظامی آمریکایی ها نکنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ائتلاف نظامی عربی و آمریکایی نگرانی برای جمهوری اسلامی و سایر کشورهای منطقه نداشته بلکه برای خود این کشورها خطر خواهد داشت.