به گزارش افکارنیوز،

محمدجواد جمالی نوبندگانی، در خصوص تلاش دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای تشکیل ناتوی عربی، گفت: باید یادآور شد همواره پیمان هیا شکل گرفته در منطقه، عموما اهدافی بر علیه جمهوری اسلامی ایران داشته است.

نماینده مردم فسا در مجل شوای اسلامی اظهار کرد: به عنوان مثال وقتی جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه کشورمان آغاز شد، شورای همکاری خلیج فارس نیز تشکیل و با خرید تسلیحات، نیروی انسانی و عملیات اطلاعاتی به کمک صدام شتافتند.

اختلافات قطر ، کویت و عربستان سپر جزیره را متلاشی کرد

وی ادامه داد: در این راستا حتی کشورهای عربی تشکیل نیروی نظامی شورای همکاری خلیج فارس را به عنوان سپر جزیره مطرح کردند اما به دلیل اختلافات بین قطر، کویت و عربستان این مهم به نتیجه نرسید.

نانو عربی ؛ نمایش آمریکا برای کشورهای عربی در جهت درآمدزایی

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه طرح تشکیل ناتو عربی به دنبال تشدید ایران هراسی است، تصریح کرد: در واقع آمریکایی ها می خواهند ایران را تهدید معرفی کنند و خودشان را تکیه گاه کشورهای عربی قرار دهند.

جمالی نوبندگانی با اشاره به اینکه پس از تهدید دانستن ایران، ایالات متحده تاکید بر ایجاد ائتلاف نظامی علیه کشورمان می کند، افزود: بر این اساس به راحتی می تواند تسلیحات نظامی به کشورهای عربی بفروش برساند و همین امر سبب درآمدزایی برای آمریکا خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایالات متحده بر اساس همین طرح پایگاه های نظامی بیشتری در منطقه ایجاد خواهد کرد، خاطرنشان کرد: همچنین ایالات متحده با تشکیل ناتو عربی علاوه بر اینکه اهداف سیاسی‌اش را پیش می برد، حضور بیگانگان در منطقه را تشدید و توجیه خواهد کرد.