به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا ترقی با اشاره به اظهارات ساختارشکنانه اخیر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق گفت: حرکات آقای احمدی‌نژاد در شرایط فعلی، منطبق با مصالح کشور و منافع ملّی نیست و به همین خاطر، خیلی نباید روی رفتار او زوم کرد و آن را در جامعه مطرح کرد.
وی، سیاست حمایت و پاسخگو کردن دولت‌ها، توسط رهبری نظام را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در زمان حیات حضرت امام(ره) می‌بینیم که وقتی نخست‌وزیر وقت از سمت خود استعفا می‌کند، حضرت امام با استعفای وی موافقت نمی‌کنند و تلاش می‌کنند تا وی را به مسئولیت برگردانند تا جوابگوی عملکردش باشد و کارش را پیش ببرد تا دولت سقوط نکند.
ترقی ادامه داد: در طول سال‌های گذشته نیز دیدیم که مقام معظّم رهبری درست در جاهایی که دولت‌ها احساس بن‌بست و ناتوانی می‌کردند و می‌خواستند با استعفا یا کناره‌گیری پست را ترک کنند، ایشان سعی کرده‌اند جلوی این کارها را بگیرند و آن‌ها وادار کنند تا خودشان با چالش‌ها مقابله کنند.
وی با بیان اینکه در زمان دولت اصلاحات، رهبری کاری کردند که پلمپ مراکز هسته‌ای توسط دولت مستقر شکسته شود، خاطرنشان کرد: در زمان آقای احمدی‌نژاد هم علی‌رغم خانه‌نشینی‌ وی، رهبری، او را مجبور کردند تا به صحنه برگردد و شرایط را بپذیرد و کار خودش را ادامه بدهد ولو اینکه با برخی مسائل موافقتی نداشته باشد.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه تصریح کرد: الان هم سیاست نظام این نیست که اجازه بدهد پیشنهاد آقای احمدی‌نژاد مبنی بر استعفای رئیس‌جمهور و مسائلی از این قبیل عملی شود و موجب شود اقداماتی که خود دولت بانی آن‌ها بوده، به دوش دیگران بیفتد و خودش کنار برود.
ترقی تأکید کرد: باید دولت را هُل داد تا به سمت مقابله با مشکلات و چالش‌ها برود آن‌ها را حل کند.
فعّال سیاسی اصولگرا، اقدامات اخیر احمدی‌نژاد را نوعی بهره‌برداری از شرایط موجود دانست و اظهار داشت: رفتارهای او، پاسخ‌هایی انفعالی در مقابل مجموعه سیاه‌نمایی‌هایی است که دولت فعلی نسبت به دولت او انجام داده و می‌خواهد تلافی کند.
ترقی با بیان اینکه این نوع رفتار و موضع‌گیری، به معنای بازی کردن در پازل دشمن است، تصریح کرد: دشمن الان خواستار سقوط دولت و به‌هم ریختن وضعیت داخلی کشور است تا به خیال خود به دنیا نشان بدهد که ایران نتوانست در برابر تحریم‌ها مقاومت کند و ما توانستیم از داخل، اوضاع ایران به هم بریزیم.
وی افزود: فکر نمی‌کنم کسی در نظام به این نوع ادعاهای آقای احمدی‌نژاد توجهی بکند یا تحت تأثیر این نوع پیشنهادات قرار بگیرد.