به گزارش افکارنیوز،

 تیم اعزامی نیروی دریایی سپاه به مسابقات نظامی 2018 روسیه موفق به کسب مقام سوم در بخش رقابت‌های "تهاجم دریابرد" شد.

در همین رابطه سردار اصغر شکرالهی معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، گفت: در این دوره از مسابقات تیم 41 نفره تکاوران دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه به نمایندگی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران شرکت کردند.

وی افزود: در این دوره از مسابقات 11 تیم از 5 کشور جهان شرکت کردند و تکاوران نیروی دریایی سپاه در مراحل عبور از میدان موانع همراه با تسلیحات نظامی، زندگی و بقا در شرایط سخت، امداد و نجات و استفاده از خودورهای زرهی با موفقیت ظاهر شده و موفق به کسب رتبه سوم این رقابت‌ها شد.

سردار شکر اللهی با بیان اینکه بنا داریم که در سال‌های آینده نیز در این مسابقات شرکت کنیم، تصریح کرد: احتمال میزبانی نیروی دریایی سپاه در مسابقات سال آینده وجود دارد و بنا است که شش ماه پیش از برگزاری مسابقات سال آینده در کمیته برگزاری، شرایط میزبانی ایران برای برگزاری مسابقات تهاجم دریابرد بررسی شود.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: ما تمامی امکانات پیشرفته‌ای که کشورهای مانند چین و حتی برخی کشورهای اروپایی برای برگزاری این مسابقات در اختیار دارند را در دانشگاه امام خامنه‌ای نیروی دریایی سپاه داریم وآمادگی کامل برای میزبانی این مسابقات در سال‌های آینده را داریم.