به گزارش مهر، اولين اجلاس بينالمللي جوانان و بيداري اسلامي روزهاي ۸ و ۹ بهمنماه سال جاري، به همت مجمع جهاني بيداري اسلامي(WAIA) در تهران برگزار ميشود .

علی اکبر ولایتی دبیرکل مجمع بیداری اسلامی و سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان در گفتگویی با پایگاه اینترنتی این جبهه درباره پیوند انتخابات مجلس نهم و بحثبیداری اسلامی سخن گفته است.
ولایتی در این گفتگو با اشاره به اینکه وضعیت در منطقه خاورمیانه تغییر کرده و این تغییر ادامه خواهد افزود: یعنی سیر تکاملی آن ادامه خواهد یافت و قطعا به وضعیت قبلی برنمی‌گردد؛ این یک حرف قطعی است.

وی همچنین با بیان اینکه ما در آستانه سی و سومین سالگرد انقلاب اسلامی با یک مرحله تحولی و یا یک نقطه عطف در تاریخ جهان اسلام مواجه هستیم افزود اگر این طور است وظایف حکومت جمهوری اسلامی ایران از حالا به بعد خیلی سنگین تر می شود.

یکی از ارکان بسیار مهم نظام، مجلس شورای اسلامی است. این مجلس با توجه مقتضیات زمان و مقطعی که در آن هستیم که عرض کردم ما در نقطه عطف تاریخ معاصر جهان اسلام هستیم ایجاب می کند که با یک اکثریت قاطع افراد مومن به اسلام حاکمیت اسلام و احیای ارزش های اسلامی و جامعیت اسلام باشیم و این را در طی زندگی سیاسی خودشان به اثبات رسانده باشند.

اگر غیر از این باشد جمهوری اسلامی ایران که به عنوان یک الگو در عمل مورد استناد و تبعیت جهان اسلام قرار گرفته خدایی ناکرده دچار مشکل می شود که من بعید می دانم این کاروانی که به راه افتاده و پرچمدار آن در این موج جدید بیداری اسلامی در تاریخ معاصر حضرت امام(ره) بودند و ادامه دهنده آن مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای هستند به راه خودش ادامه می دهد.