به گزارش افکارنیوز،

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: قصد جنگ با آمریکا را نداریم ولی آنها باید بدانند که ما زیر بار سخنان غلط آنان نخواهیم رفت.

وی در گفتگو با مجریان شبکه‌های مختلف تلویزیونی پاکستان تصریح کرد: در وهله اول تلاش ما این است که روابط با آمریکا تیره نباشد و مشکلات موجود از طریق گفتگو و مذاکره حل شود.

نخست وزیر پاکستان افزود ما خواهان روابطی خوب و برادرانه با ایران، افغانستان و هند هستیم.

عمران خان اضافه کرد: تمام معاهده‌ها و قردادهایی که منافع مردم پاکستان در آن لحاظ نشده باشد به هر قیمتی فسخ خواهند شد.

رئیس حزب تحریک انصاف اظهار داشت: با توجه به بدهی 1200 میلیارد دلاری پاکستان گفت تنها راه نجات اقتصاد کشور افزایش قدرت سازمان بازرسی است و ما در این رابطه سیاست‌های ویژه‌ای داریم.

وی تاکید کرد: من از «جاوید اقبال» رئیس سازمان بازرسی پاکستان می‌خواهم که بدون محدودیت همه سیاستمداران را مورد بازرسی قرار دهد و حتی مسئولین ارشد دولتی را نیز استثنا قرار ندهد.

 اصحاب رسانه باید از دولت انتقاد کنند و تا زمانی که انتقاد وجود نداشته باشد کشور پیشرفت نخواهد کرد.

عمران خان گفت: رسانه‌ها فقط سه ماه به زمان بدهند تا تحولات بینادین خود را اجرایی کنیم پس از آن می‌توانند هر انتقادی داشتند مطرح کنند.

نخست وزیر پاکستان در مورد کابینه خود گفت: به گذشته برخی وزرا انتقاد می شود ولی مردم باید بدانندکه من به گذشته این افراد کاری ندارم، اگر در زمان حکومت ما خطایی از این افراد سربزند بلافاصله علیه آنان برخورد صورت خواهد گرفت.

قرار است «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا هفته آتی به پاکستان سفر کرده و با سران دولت جدید این کشور دیدار و گفتگو کند.

از زمان روی کار آمدن ترامپ روابط میان آمریکا و پاکستان با تنش های جدی مواجه شده است و انتظار می‌رود پس از شروع فعالیت دولت حزب تحریک انصاف مواضع پاکستان قاطع‌تر از قبل شود.