به گزارش افکارنیوز،

محمد جواد ظریف در نشست علنی امروز (یکشنبه، 11 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در توضیح سوال کریمی قدوسی در خصوص علت سفر وزیر امور خارجه به فرانسه بدون برآورد اطلاعاتی و امنیتی همزمان با برگزاری اجلاس منافقین و دشمنان ایران در پاریس گفت: در خصوص این سوال باید تاکید کرد که از حدود 10 سال پیش و از زمانی که منافقین از فهرست گروهک های تروریستی خارج شدند مراسمی هرساله در پاریس برگزار می شود که این مراسم اقدامی خصمانه از سوی کشورهای غربی علیه جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر امور خارجه ادامه داد: بنده این موضوع را در تماس تلفنی روز گذشته خود با وزیر امور خارجه فرانسه مطرح کردم اما دیپلماسی به این معنا نیست که به دلیل فعالیت های یک گروهک تروریستی منفور ارتباطات خود را با کشورهای دیگر قطع کنیم زیرا این مراسم هرساله برگزار می شود و ما روابط خود را با فرانسه با توجه به مواضع کشورمان دنبال خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: البته در ارتباطات خود بارها نسبت به حمایت های فرانسه از رژیم صهیونیستی و گروهک های تروریستی در سوریه و کودک کشی ها در عربستان و یمن اعتراضات جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است. متاسفانه کشورهای غربی منطقه ما را به انبار سلاح تبدیل کرده و این مسئله برای ما مورد توجه است.

ظریف با اشاره به اینکه دیپلماسی به معنای روابط عاشقانه نیست، گفت: اختلافات با کشورها باید با دیپلماسی مطرح و حل شود دنیا ایران را به عنوان یک کشور منطقی و در صف مبارزه با تروریسم می شناسد و با همین روش ما توانسته ایم آمریکا را در دنیا منزوی کنیم و قطعا این روش را ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه برای ورود خبرنگاران به جلسات دیدار مقامات کشورها هر کشوری برای خود پروتکلی دارد، افزود: در خصوص اینکه چرا صدا و سیما اجازه حضور خبرنگار در جلسه دیدار با مقامات فرانسه را نداد باید تاکید کرد که تا آنجا که بنده اطلاع دارم طبق پروتکل کشور فرانسه بعد از ملاقات ها یک جلسه مصاحبه تشکیل شده و در آن همه خبرنگاران حضور دارند. اینکه در جلسه مذکور خبرنگار بوده یا نبوده به مباحث پروتکلی بستگی دارد و باید تلاش کرد از این مباحث موضوعات محتوایی بسازیم، هیچ موضوع مخفی وجود نداشته و همه ذکر شده است.

وزیر امور خارجه گفت: در این جلسه نسبت به برگزاری مراسم منافقان اعتراض و آن را به عنوان حمایت از تروریسم مطرح کردیم اما مقامات کشور فرانسه گفتند با این گروه هیچ ارتباطی نداریم.