به گزارش افکارنیوز،

دیپلمات‌های بلندپایه روسیه، ایران و ترکیه طی دو روز دوشنبه و سه شنبه (‌10-11 سپتامبر، مصادف با 19-20 شهریورماه) در ژنو با "استفان دی‌میستورا"نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه پیرامون شکل گیری کمیته تدوین قانون اساسی جدید سوریه رایزنی‌های مفصلی خواهند داشت.

هیئت نمایندگی روسیه شامل "الکساندر لاورنتیف" نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور در حل و فصل بحران سوریه و "سرگئی ورشینین" معاون وزیر امور خارجه روسیه خواهد بود.

لاورنتیف در فرودگاه شهر ژنو در پاسخ به این سئوال خبرنگار «تاس» که آیا رایزنی‌های کنونی با نماینده ویژه سازمان ملل می تواند به نتیجه مشخصی دست یابد، توضیح داد: «صحبت در باره نتیجه احتمالی این رایزنی‌هافعلا زود است و هنوز هیچ پیشرفتی در این مسئله حاصل نشده است.»

این مقام روس افزود: «طی این دو روز، رایزنی‌های زیادی در ترکیبات مختلف انجام خواهد گرفت و ما همچنان به نتیجه بخش بودن تلاش‌ها در این راستا خوشبین هستیم.»

این دومین نشست نمایندگان سه کشور ضامن صلح در سوریه در چارچوب مذاکرات آستانه، با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل، بعد از رایزنی‌ها در ماه ژوئن است. دی میستورا هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته بود که مباحثات کنونی اهمیت زیادی داشته و ممکن است امکان ازسرگیری روند حل و فصل سیاسی اوضاع در سوریه را به وجود آورد.