به گزارش افکارنیوز،

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح دیروز (۱۸ شهریور) در شانزدهمین مراسم مشترک دانش آموختگی و تحلیف دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران که دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر برگزار شد، حضور یافتند.

پیش از سخنرانی فرمانده معظم کل قوا در این مراسم، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش مطالبی را بیان کردند.

متن سخنان امیر موسوی در محضر فرمانده معظم کل قوا در مراسم روز گذشته به شرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم
با شکر و سپاس به درگاه خداوند بزرگ که ارتش جمهوری اسلامی ایران را شایسته میزبانی، ولی امر مسلمین قرار داد و با عرض خیر مقدم و تشکر از آن مقام معظم که توفیق زیارت را نصیب فرزندان ارتشی خود فرموده‌اند به استحضار می‌رساند:

در پرتو برکات چهلمین سال پیروزی انقلاب و تشکیل نظام الهی جمهوری اسلامی ایران، امروز در این میدان شاهد رویش جوانه‌های انقلاب اسلامی در کسوت دانشجو و دانش آموخته هستیم که معنویت، بصیرت و بالندگی آن‌ها مایه روشنی چشم دوستان انقلاب و ناامیدی دشمنان غدّار اسلام و ایران است.

در آستانه ماه محرم‌الحرام، ماه عزت و خون و شرف، جوانان غیرتمند ایران متأثر از پیام خون‌رنگ عاشورا و با تأسی به حضرت علی‌اکبر و قمر بنی‌هاشم، لباس سربازی ارتش اسلام را پوشیده‌اند تا مسیر روشنی را که حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نشان دادند پرتوان و تلاش‌گر بپیمایند.

امروز جوان‌ترین اعضای خانواده بزرگ ارتش حزب‌الله به نمایندگی از مدافعان زمین، دریا و آسمان ایران عزیز، در پیشگاه آن امام بزرگوار بی‌تابی خود را برای جانبازی در راه دفاع از آرمان‌های والای حضرت امام (ره) و تحقق فرامین و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا ابراز می‌دارند.
هم‌افزا با سایر نیرو‌های مسلح ایستاده‌ایم در خط مقدم ملت بزرگ ایران با وحدت و انسجام تحت فرمان حضرتعالی. به حول و قوه الهی به یقین دیگر بار دشمنان را به بن بست کشانده و ناامید خواهیم کرد ان‌شاءالله.
خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم که خلعت پرافتخار ارتش را به تن داریم. ارتشی که حافظ استقلال، تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران است و برای دشمنان در هر سطحی که باشند آتش قهر و غضب خداوند قهار.
همانگونه که فرمودید، جنگ‌طلب نیستیم آغازکننده هیچ جنگی هم نبوده‌ایم، اما برای دفاع از آرمان‌ها آماده‌ایم. آماده کوبیدن سر خصم به سنگ.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته.