به گزارش افکارنیوز،

شهروز برزگر کلشانی با اشاره به اینکه گزارش اعلام شده توسط رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص توافق هسته ای نشان دهنده تعهد ایرانیان به قواعد بین المللی است، گفت: در واقع آژانس بین المللی انرژی اتمی از زمان اجرایی شدن برجام دوازده مرتبه پایبندی ایران را تایید کرد که دو گزارش آن پس از خروج امریکا از توافقنامه ارائه شده است.

ترامپ از برجام سوء استفاده ابزاری برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری کرد

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید یادآور شد با توجه به انعقاد برجام تمام قطعنامه هایی که بر اساس فصل 6 و 7 منشور سازمان ملل متحد علیه کشورمان تصویب شده بود یکجا برچیده شد.

وی با اشاره به اینکه ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تلاش کرد از برجام سوء استفاده ابزاری کند تا بتواند برنده این رقابت باشد، ادامه داد: بنابراین مشاهده شد که طی چند وقت گذشته ایالات متحده از برنامه جامع اقدام مشترک خارج شد.

خروج آمریکا از برجام نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خروج ترامپ از توافقی که در بین ایران، اتحادیه اروپا و گروه ۱+۵ شامل چین، فرانسه، روسیه، آمریکا، بریتانیا و آلمان منعقد شده بود به معنای دهن‌کجی به قراردادهای بین المللی است، تصریح کرد: همچنین باید اذعان کرد که اقدام آمریکایی ها خلاف روند صدور قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است و در واقع این قطعنامه نقض شده است.

ضرورت شکایت ایران از ایالات متحده به دلیل نقض قوانین بین المللی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بنابراین هم اکنون کشورمان می تواند در دادگاه های بین المللی مانند لاهه از ایالات متحده به منظور خروج از توافقنامه برجام به عنوان توافقنامه بین المللی و همچنین نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت شکایت کند.