به گزارش افکارنیوز،

 ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس نهم با اشاره به بررسی مجدد لایحه الحاق ایران به FTAT در شورای نگهبان گفت: تعاریف صورت گرفته در FATF برای نظام‌های حقوقی کشورهای مختلف،‌ متفاوت است.

وی ادامه داد: کشورهایی که به دنبال تسلط بر کشورهای دیگر هستند ملت‌هایی که به دنبال حفظ امنیت ملی و دفاع از منافع خود هستند متجاوز و حامی تروریسم جهانی می‌خوانند تا جلوی حق‌طلبی آنها را گرفته و مانع از دفاع کشورهای مستقل از حق خودشان شوند.

آقامحمدی گفت: برخی مواد مندرج در FATF در صورتی که بدون قید و شرط پذیرفته شود با اصل حمایت جمهوری اسلامی ایران از نهضت‌های آزادی‌خواه مغایرت دارد، از این‌رو باید در پذیرش بخش‌هایی از آن قیدهایی زده شود.

وی افزود: در صورت پذیرفتن FATF به صورت کامل ما در داخل و در تعامل با نهادهایی چون سپاه و برخی دستگاه‌های دولتی مشکل پیدا می‌کنیم، از این رو باید بندهایی از  آن مستثنی شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: عده قلیلی هستند که با جوزدگی درباره الحاق ایران به FATF سخن می‌گویند و در حالیکه عاری از تخصص لازم هستند و اطلاعات کافی درباره آن ندارند کشور را تشویق به پیوستن به آن می‌کنند در حالی که اگر مفاد FATF خوب تشریح شود، قطعاً عقلای جامعه با آن مخالف خواهند بود.