به گزارش افکارنیوز،

اسدالله عباسی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی و هیأت همراه با کانگ سوک هو رئیس کمیته روابط خارجی و اتحاد مجلس کره جنوبی دیدار و گفتگو کرد.

عباسی با اشاره به ظرفیت‌های فراوان موجود در ایران و کره جنوبی گفت: بستر‌های مختلفی در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه پارلمانی در دو کشور وجود دارد که باید با فراهم کردن شرایط و رفع موانع، زمینه‌های توسعه و گسترش ارتباطات را شاهد باشیم.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی با اشاره به اقدامات اخیر دولت آمریکا در صحنه‌های بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: سیاست‌های غیر منطقی و خلاف قوانین بین المللی آمریکا در مناطق مختلف جهان به گسترش نا امنی و بی ثباتی دامن زده است.

وی افزود: خروج یکجانبه آمریکا از توافق برجام نشان دهنده راستی و صداقت جمهوری اسلامی ایران و قابل اعتماد نبودن این کشور است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه دو کشور در شرایط کنونی خاطرنشان کرد: ارتباطات دیرینه ایران و کره جنوبی نبایستی تحت تأثیر فشار آمریکا قرار گیرد.

عباسی در بخش دیگری با حمایت از روند گفتگو و مذاکرات دو کره نسبت به برقراری صلح و آرامش در شبه جزیره کره ابراز امیدواری کرد.

وی در پایان بر تداوم دیدار‌های پارلمانی و تبادل تجارب میان کمیسیون‌های تخصصی مجالس دو کشور تأکید کرد.

در ادامه این دیدار کانگ سوک هو رئیس کمیته روابط خارجی و اتحاد مجلس کره جنوبی با ابراز خرسندی از سفر هیات پارلمانی کشورمان به کره جنوبی گفت: رفت و آمد‌های پارلمانی باعث تقویت و تحکیم مراودات بوده و مکمل ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین می‌باشد.

رییس کمیته روابط خارجی و اتحاد مجلس کره جنوبی با ابراز نگرانی از موانع بوجود آمده بر سر راه تعاملات دو کشور از سوی آمریکا گفت: مقامات عالی رتبه کره جنوبی به اقدامات خود جهت عدم کاهش مراودات اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران ادامه خواهند داد.

وی افزود: خرید نفت و میعانات گازی ایران برای صنایع کره جنوبی موضوع مهمی است.

کانگ سوک هو در پایان خواستار تداوم همکاری و رایزنی‌های مشترک دو کشور در مجامع و سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی جهت حصول به برقراری آرامش و صلح پایدار در شبه جزیره کره و خاورمیانه گردید.