به گزارش افکارنیوز،

سیدحسین نقوی حسینی، در خصوص اظهارات رئیس گروه ویژه اقدام مالی درباره روند احیای تحریم‌ها علیه ایران پس از خروج آمریکا از برجام با هدف مذاکره مجدد، گفت: جنگ اقتصادی آمریکا علیه جمهوری اسلامی واضح و روشن است و در این راستا از تمام ابزار و امکانات خود استفاده می‌کنند. از این رو دور اول تحریم‌ها هم علیه ایران اعمال کردند و در آینده هم برنامه‌هایی دیگری را پیاده خواهند کرد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات مقام خزانه داری آمریکا درباره یاران و تحریم‌ها، تصریح کرد: اظهارات و فشارهای رسانه‌ای و روانی برای تاثیرگذاری بر فضای روانی جامعه ایرانی مطرح می‌شود زیرا ما پیش از این تحریم‌های به مراتب شدید‌تر را تحمل کردیم.

عدم اجماع جهانی با تحریم‌های آمریکا به نفع ایران است/ ترامپ به دنبال فضاسازی روانی

وی افزود: بسیاری از کشورهای اروپایی و منطقه‌ای و حتی برخی از همسایگان در تحریم‌های گذشته علیه ایران با آمریکا همراه شدند تا جایی که شورای امنیت علیه جمهوری اسلامی قطعنامه تحریمی صادر کرد و انسجام با آمریکا در عرصه بین‌الملل بسیار زیاد بود.

نقوی حسینی با بیان اینکه دولت ترامپ سعی در بهم زدن فضای روانی علیه ایران است، گفت: این هجمه کنونی علیه ایران به مراتب کمتر از گذشته است اما فضای روانی در داخلی و خارج عیله ایران ایجاد کرده و به این فضا دامن می‌زنند حال آنکه در این دور جدید تحریم‌ها کشورها هیچ انسجامی با آمریکا ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: بسیاری از کشورهای اروپایی و منطقه‌ای رسما اعلام کردند که به این تحریم‌ها علیه ایران نمی‌پیوندند یا آنها را اجرا نمی‌کنند، کشورهای منطقه چون هند، پاکستان، چین، روسیه نیز وعده همکاری با ایران در این شرایط را دادند.

آمریکا به دنبال مذاکره مجدد با ایران

وی ادامه داد: هدف آمریکایی‌ها مذاکره مجدد با ایران است تا مطالبات و خواسته‌های خود را از این طریق اعمال کنند زیرا به خوبی می‌دانند که با زور و قلدری نمی‌توانند علیه ایران اجماع کنند. لذا می‌خواهند که ایران را وادار کنند تا پای میز مذاکره با آمریکا بنشیند.

رهبری تکلیف مذاکره با آمریکا را روشن کرده است

نقوی حسینی یادآور شد: پیش از این مقام معظم رهبری صراحتا تکلیف را روشن کردند و فرمودند که «هر دو سر معادله غلط و نه تحریم‌های آمریکا می‌تواند بر ملت ایران تاثیر بگذارد و نه مذاکره‌ای در کار است لذا به هیچ وجه با کشوری که یک بار مذاکره کردیم و طرف مقابل عهدشکنی کرده نمی‌‌توان مذاکره کرد».

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به دولتی که پایبند مذاکرات قبل نبوده نمی‌توان مجدد اعتماد کرد، در واقعیت جمهوری اسلامی تکلیف را تعیین و پیش از این حُسن نیت خود را نشان داده اما آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده است.

خبرگزاری خانه ملت؛ مارشال بیلینگزلی دستیار بخش تامین مالی تروریسم وزارت خزانه‌داری آمریکا که در حال حاضر ریاست گروه ویژه اقدام مالی را بر عهده دارد درباره روند احیای تحریم‌ها علیه ایران پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای برجام، گفت: تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران که ذیل برجام رفع کرده بودیم در دو مرحله مجدداً احیا می‌شوند زیرا قصد داریم ایران را بابت اقدامات مرگبار و بی‌ثبات‌کننده‌اش پاسخگو کرده و جای شک باقی نگذاریم که ایران بایستی به میز مذاکره برگردد.

گفتنی است؛ بیلینگزلی همچنین به ارائه آمارهایی درباره تحریم‌های اعلام‌شده علیه ایران در دولت فعلی آمریکا پرداخت و گفت: خزانه‌داری آمریکا در این دولت، ۱۷ دور تحریم‌ علیه ایران اعلام کرده و ۱۴۵ فرد مرتبط با ایران را به دلیل طیفی از فعالیت‌ها اعم از تروریسم، اشاعه تسلیحاتی و نقض حقوق بشر و جلوگیری از سوءاستفاده ایران از نظام مالی جهان در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.