به گزارش افکارنیوز،
سخنگو وزارت امور خارجه کشورمان گفت:تاکنون خبری از بازداشت دانشجوی کشورمان در استرالیا به اتهام ارسال تجهیزات نظامی آمریکایی به ایران دریافت نکردیم.
 بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص انتشار اخباری مبنی بر بازداشت یک دانشجوی ایرانی دانشگاه کوئینزلند استرالیا به اتهام ارسال تجهیزات نظامی آمریکایی به ایران خاطرنشان کرد: تا کنون جز اخبار برخی رسانه ها در فضای مجازی از هیچ کانال رسمی و مقامات استرالیایی چنین خبری را دریافت نکرده ایم.
 
وی ادامه داد: به سفارت ایران در کانبرا دستور داده شد تا سریعا موضوع را از طریق مقامات استرالیایی پیگیری کنند و پس از حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران همواره حمایت از حقوق ایرانیان در اقصی نقاط جهان است و بر اساس وظیفه در خصوص صحت و سقم این خبر و چگونگی اقدامات احتمالی حداکثر تلاش خود را به کار خواهیم بست.

قاسمی در پایان خاطر نشان کرد: اینگونه رفتار ایذایی، غیرقانونی، گزینشی، سیاسی و مغرضانه دولت آمریکا برای ما مسبوق به سابقه است و موارد دیگری از ایراد چنین اتهامات واهی به شهروندان ایرانی هم وجود دارد که در حال پیگیری هستیم.
انتهای پیام/