به گزارش افکارنیوز،

آیت‌الله نوری همدانی روز یکشنبه در دیدار نمایندگانی از هیأت «فرزندان شهدای اسلام» در قم، با بیان این که در کشور کمبود‌های فراوانی از جمله مشکلات اقتصادی وجود دارد، اظهار داشت: تأکید امام (ره) و رهبر معظم انقلاب توجه به وضعیت فقرا در جامعه است و آرمان اسلام و انقلاب، بهبود معیشت مردم و رفع فقر است که تاکنون این آرمان‌ها محقق نشده است.

وی گفت: مراجع و علما درباره بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات کشور از جمله وضعیت بانک‌ها و حرام بودن دیرکرد سود بانکی تأکید کرده‌اند، ولی به دلیل این که تشکلی مطالبه‌گر در کشور وجود ندارد این صحبت‌ها تاکنون تأثیری نداشته است.

آیت‌الله نوری همدانی، پیام شهدا را حفظ اسلام و ولایت‌مداری عنوان کرد و گفت: اسلام دارای ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است و پیاده کردن احکام و دستورات آن در تمام ابعاد، در واقع عمل به خون شهداست.

وی در ادامه، شهادت را افتخاری بزرگ دانست و افزود: ما وارث فرهنگ ایثار و شهادت هستیم که ترویج این فرهنگ، بیان آرمان‌ها و تبیین راه شهدا در شرایط امروز کشور ضروری است.

این مرجع تقلید با تأکید بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد شهدا گفت: این کار کمتر از شهادت نیست و خانواده شهدا به عنوان وارثان این فرهنگ عظیم وظایف سنگینی در تبیین راه شهدا دارند.

هیأت فرزندان شهدای اسلام با عضویت ۱۰ هزار خانواده شهید از سراسر کشور در سال ۱۳۹۳ در امامزاده صالح (ع) تهران تأسیس شد و در ۴ سال فعالیت خود ۲۱۰۰ یادواره شهدا برگزار کرده است. این هیأت ماهانه با برگزاری اجتماعی، سالگرد شهدای آن ماه را باحضور خانواده شهدا گرامی می‌دارد که این اقدام با استقبال مردم و خانواده‌های شهدا مواجه شده است.

در این دیدار تعدادی از جانبازان و فرزندان شهدا به نمایندگی از خانواده و فرزندان شهدا حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.