به گزارش افکارنیوز،

محسن پیرهادی، دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت، صبح امروز(دوشنبه ۹ مهرماه) در آیین رونمایی از «مانیفست نواصولگرایی» که در محل یادمان شهدای هفتم تیر برگزار شد اظهار داشت: اصولگراها باید با شجاعت بایستند و خانه تکانی جدیدی برای ادامه مسیر کنند و شجاعانه بگویند جاهایی اشتباه کردیم.

وی افزود: این تصمیم را باید جریانات مختلف اصولگرایی بگیرند و در آن فرد مهم نیست.

پیرهادی با بیان اینکه نواصولگرایی دنبال این است که در رویکردها، راهبردها، ساختار و عملکرد تغییراتی ایجاد کند گفت: می‌خواهیم بنای جدیدی را بر مبنای گذشته گفتمان اصولگرایی بنا کنیم و شاخص مردم‌باوری را به عنوان تاکتیک می‌دانیم و بازگشت به اسلام ناب محمدی و نوگرایی شاخص‌های نواصولگرایی است.

وی با بیان اینکه نمی‌خواهیم جریان سوم راه بیاندازیم چون نه ضرورت و نه امکان آن وجود دارد، گفت: اقتضائات زمانی متفاوت است و باید تغییراتی در رویکردها انجام دهیم. حتی جریان اصلاح‌طلب هم توصیه به جریان سوم نمی‌کنند و دنبال نو اصلاح طلبی هستند.

پیرهادی با بیان اینکه اصولگرایی و اصلاح‌طلبی تمام نشده است گفت: برخی در ایستگاه اوّل گیر کرده اند و دنبال تغییر نیستند. همگرایی در جریان نیروهای انقلابی ضرورت است و خود وحدت موضوعیت دارد و نباید ابزار شود بلکه باید به باور طیف های اصولگرایان بدل شود.