به گزارش افکارنیوز،

«شان رایان»، سخنگوی ائتلاف آمریکایی موسوم به «ائتلاف جهانی علیه داعش» در واکنش به هدف قرار دادن مقر تروریست‌های تکفیری در شرق سوریه در حمله موشکی سپاه پاسداران ایراناعلام کرد این حمله خطری برای نیرو‌های ائتلاف ایجاد نکرده است.

این اولین واکنش رسمی واشنگتن به حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به تروریست‌ها محسوب می‌شود. رایان همچنین گفت: «نیرو‌های ایرانی شب گذشته بدون اطلاع قبلی یک حمله انجام دادند.»

در بیانیه این مقام آمریکایی آمده است: «طبق اعلام منابع خبری، این حمله علیه ستیزه‌جویانی انجام شد که از نظر آن‌ها (مقامات ایران) مقصر حملات اخیر به رژه نظامی در ایران بودند».

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: «نیرو‌های ائتلاف همچنان در حال ارزیابی و بررسی حمله هستند و هیچ نیرویی از ائتلاف در خطر قرار ندارد».

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد دوشنبه از هدف قرار دادن مقر سرکردگان جنایت تروریستی اهواز، در شرق فرات در کشور سوریه با چندین فروند موشک بالستیک زمین به زمین خبر داد.

بنابر بیانیه سپاه پاسداران بر اساس اطلاعات اولیه دریافتی شمار زیادی از تروریست‌های تکفیری و سرکردگان جنایت تروریستی اهواز در این حمله موشکی به هلاکت رسیده و یا مجروح شدند.

در حمله تروریستی روز شنبه (۳۱ شهریور) به رژه نظامی در اهواز  ده‌ها غیرنظامی و نظامی ایرانی شهید و زخمی شدند و بلافاصله مقامات ارشد نظامی و سیاسی ایران اعلام کردند که به‌سرعت انتقام خون شهروندان ایرانی را از عوامل تروریستی خواهند گرفت.