به گزارش افکارنیوز،

منوچهر جمالی در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه ۱۰ مهر ۹۷) گفت: اقدام تروریستی استان خوزستان و شهر اهواز را محکوم از پاسخ قدرتمندانه سپاه تشکر می‌کنیم. حمله تروریستی به نماد اعتقادی و دینی و مذهبی در مشهد مقدس و هم مرقد امام در گذشته و نماد سیاسی یعنی مجلس شورای اسلامی و نماد نظامی در رژه اهواز می‌رساند که توجه ویژه به بخش حراست، حفاظت، اطلاعات و امنیت ضروری است. کم‌کاری و سهل‌انگاری احتمالی قابل پذیرش نیست و باید با دقت و هوشیاری کامل مراقب باشیم.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در شرایط سخت کنونی ضمن حفظ اتحاد و همدلی در بین قوای مختلف و آحاد مردم و مسئولان و همه بخش‌های مختلف اجرایی و ارگان‌ها و نهادهای کشور موظفند به‌طور مؤثر و مجدانه با تمام امکانات در راستای زندگی بهتر و ایجاد امید و نشاط و رفاه برای مردم وارد میدان عمل شوند.

وی افزود: مردم از کمبود در رنج هستند، اما از پای درنخواهند آمد ولی از بی‌عدالتی و تبعیض و شعار بی‌عمل عصبانی‌اند و انتظار دارند مسئولان و بزرگان و مدعیان در کنار مردم باشند. در شرایط کنونی ایجاد جو ناامیدی و یأس در مردم از طرف هر مقام یا نهادی غیرقابل قبول است.

جمالی خاطرنشان کرد: مدیریت، کنترل و نظارت دقیق و مؤثر بر بازارهای کالا و ارز به ویژه در تأمین نیازهای مهم و کالاهای اساسی مردم و خدمات عمومی مانند ناوگان حمل و نقل و کالاهای ضروری و دارویی،‌ برخورد جدی و بدون تبعیض با متخلفان اقتصادی و بازار در هر رده و مقامی که هستند مورد نظر است و در صورت نیاز اقدام عاجل برای کاهش تعرفه واردات برخی کالاهای استراتژیک مورد نیاز روزانه زندگی مردم جهت تنظیم بازار صورت پذیرد.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: معرفی هرچه زودتر وزرای پیشنهاد‌ی برای وزارتخانه‌هایی که با سرپرست اداره می‌شوند لازم است مدنظر قرار گیرد. جلسات سران قوا حتماً با کیفیت و برون‌دهی مناسب‌تر باشد که این ابتکار مقام معظم رهبری نتیجه مفید و موثرتری برای مردم داشته باشد.

وی افزود: سال‌هاست که دغدغه رهبر معظم انقلاب و مسئولان دلسوز کشور اشتغال جوانان است و این در حالی است که جوانان با مدرک تحصیلی بالا برای داشتن یک شغل حتی خدماتی و کارگری در ادارات به نمایندگان خود مراجعه می‌کنند و ما شرمنده این عزیزان هستیم.

جمالی اضافه کرد: چرا باید بعضی‌ها با داشتن چندین شغل رسمی و غیررسمی بدون آن‌که ذره‌ای از گرفتاری‌های مردم را لمس و تجربه کرده باشند، از مردم انتظار ریاضت آن‌چنانی داشته باشند. آری!‌ می‌توان گرسنگی و سختی را تحمل کرد و حتی مانند دوران دفاع مقدس از جان هم گذشت به شرطی که تبعیض و بی‌عدالتی نباشد و همه مردم و همه مسئولان در به صورت یکسان در سختی‌ها سهیم و به ویژه بهتر است مسئولان دراین‌باره پیشگام باشند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: زندگی مردم به ویژه اقشار آسیب‌پذیر، بیکاران، مستأجران، کارگران، زنان سرپرست خانوار، عزیزان تحت پوشش کمیته، بهزیستی، مستمری‌بگیران، بازنشستگان، کارمندان، جوانان متأهل و بیکار بسیار سخت می‌گذرد و نوسانات قیمت و تورم برایشان قابل تحمل نیست و آسیب‌رسان جدی می‌شود. دولت و همه مسئولان نظام به ویژه وزارتخانه‌های مربوطه تمام تلاششان را در جهت کنترل اوضاع به کار بگیرند.

وی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به مشکلات و حل آنها شد.