به گزارش افکارنیوز،

پس از بی‌اعتنایی آژانس بین المللی انرژی اتمی به شوی مضحک بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، دفتر نخست وزیری این رژیم امروز (سه شنبه) خواستار بازرسی آژانس از تأسیسات هسته‌ای مخفی ادعایی در «تورقوزآباد» شد.

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، امروز (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای که ظاهراً در پاسخ به ادعای نتانیاهو درباره وجود یک «انبار هسته‌ای مخفی» در اطراف تهران، در پایگاه اینترنتی این سازمان منتشر شد، اعلام کرد استقلال آژانس از اهمیت زیادی برخوردار است و اطلاعاتی را که به این نهاد ارائه می‌شود، به راحتی نمی‌پذیرد.

دفتر نتانیاهو امروز با انتشار بیانیه ای مدعی شد منظور آژانس مراکز متعددی در ایران بوده که از آنها بازرسی به عمل آورده است، اما تأسیسات هسته ای در تورقوزآباد! که نتانیاهو در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به آن اشاره کرد جزء این بازرسی ها نبوده است. در ادامه این بیانیه آمده است دلیلی برای صبر کردن وجود ندارد. آژانش بین المللی انرژی اتمی باید بی درنگ بازرسی های خود را از این مکان با استفاده از مانیتورهایی مجهز به «شمارشگرهای گایگر»، آغاز کند.