به گزارش افکارنیوز،

جیمز جفری، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور سوریه در بیانیه‌ای که در وبگاه وزارت خارجه این کشور منتشر شد، ضمن تکرار ادعاهای واهی و پوچ مقامات آمریکایی علیه کشورمان، اعلام کرد واشنگتن به دنبال ایجاد سوریه‌ای است که با ایران ارتباطی نداشته باشد.

در این بیانیه با طرح ادعاهایی مضحک آمده است: نمایندگی ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور سوریه در تلاش است تا اهداف مورد نظر دونالد ترامپ، رئیس جمهور و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، که «پایان دادن به جنگ سوریه و درد و رنج مردم این کشور!» است را محقق کند. آمریکا معتقد است بحران سوریه راه حل نظامی ندارد و هیچ جایگزینی برای راهکار سیاسی وجود ندارد.

در حالی که بر اساس گزارش های متعدد نهادهای معتبر بین المللی، نظامیان آمریکایی و ائتلاف به سرکردگی این کشور مسئول کشتار صدها غیرنظامی بیگناه سوری است، در ادامه این بیانیه ادعا شده است: کسانی که به دنبال راه حل نظامی برای بحران سوریه هستند تنها خطر افزایش ابعاد این بحران به منطقه خاورمیانه و فراتر از آن را تشدید خواهند کرد!

در ادامه این بیانیه با اشاره به سخنرانی ترامپ در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل و تلاش های مقامات آمریکایی در حاشیه این اجلاس برای جلب حمایت از به اصطلاح «راهکار» واشنگتن برای بحران سوریه، فرافکنی های همیشگی و ادعاهای نخ نمای مقامات آمریکایی علیه کشورمان تکرار شده و آمده است: ما بار دیگر بر عزم خود برای دستیابی به راه حلی سیاسی که به ایجاد سوریه ای «جدید، ایمن و باثبات!» منجر شود که پیوندی با ایران و نیروهای تحت حمایت این کشور نداشته باشد، تأکید می کنیم.