به گزارش افکارنیوز،

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه برگزاری سومین اجلاس مجالس اوراسیا در دیدار با "سلیم ماندوی والا" نایب رئیس مجلس پاکستان با اشاره به اینکه ایران و پاکستان از ظرفیت بیشتری برای همکاری برخوردارند، گفت: شما کشور بزرگی هستید و ما با شما دردها و دشمنان و منافع مشترکی داریم و این امر اقتضا می‌کند کارهای بزرگتری انجام دهیم، اما برخی نمی‌خواهند که همکاری بین ایران و پاکستان گسترش پیدا کند.

وی تصریح کرد: براساس قرارداد ایران و پاکستان لوله‌کشی گاز تا مرز آمده است.گاز هم آماده است و گفته شده که آمریکا مانع می‌شود، زیرا از پیشرفت شما ناراحت است و نمی‌خواهد گاز به پاکستان صادر شود.

"سلیم ماندوی والا" نایب رئیس مجلس پاکستان نیز در این دیدار با بیان اینکه ملاقات با آقای لاریجانی برای وی افتخار بزرگی است، ضمن تأیید رابطه دوستی و برادری بین ایران و پاکستان، گفت: ما ایران را کشور خارجی محسوب نمی‌کنیم، ضمن اینکه بسیاری از نمایندگان پارلمان پاکستان به‌طور مستمر از ایران بازدید کرده و با شرکت‌های ایرانی همکاری دارند و تحریم‌ها هیچ محدودیتی نمی‌تواند برای آنها ایجاد کند.

وی با اشاره به پتانسیل‌های فراوانی که برای ارتقای مناسبات فیمابین ایران و پاکستان وجود دارد، تصریح کرد: تکمیل پروژه خط لوله گاز که دولت جدید و تمامی احزاب فعال در پارلمان علاقه‌مند هستند که هر چه سریع‌تر تکمیل شود، ضمن اینکه از هر نوع همکاری بین ایران و پاکستان استقبال و حمایت می‌کنند.

نایب رئیس مجلس پاکستان با انتقاد از محدود بودن رفت و آمد بین دو کشور بر ضرورت استفاده از پتانسیل گردشگری میان ایران و پاکستان تأکید کرد.

وی با بیان اینکه علی لاریجانی به دلیل بهره‌مندی از تجارب گرانبها می‌تواند نقش پررنگی در موفقیت اجلاس مجالس عضو اتحادیه اوراسیا داشته باشد، از وی دعوت کرد تا به پاکستان سفر کند.

همچنین در ادامه رئیس حزب حاکم پاکستان در پارلمان این کشور، افزود: ما نسبت به سختی‌هایی که در ایران برای حفظ استقلال و پیشرفت کشور وجود دارد، آگاه هستیم ضمن اینکه موضع محکم ملت ایران نسبت به این مشکلات قابل احترام است و باید در شرایط کنونی که پاکستان نیز با مشکلات مالی جدی مواجه است، این سطح از استقامت الگویی برای مردم پاکستان و سایر مسلمانان قرار بگیرد.

براساس این گزارش، یکی از نمایندگان زن پارلمان پاکستان با بیان اینکه ایران و پاکستان از نظر روابط دوستانه در یک کشتی قرار دارند، گفت: ایران و پاکستان به غیر از همسایگی از نظر زبان نیز واژه‌های یکسانی دارند.