به گزارش افکارنیوز،

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در گردهمایی ائمه جمعه خراسان‌رضوی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های بارز سیره فکری و عملی امام صادق(ع) این است که ایشان نسبت به جریان و گفتمان روحانیت و فقاهت حساس هستند و خطراتی را که متوجه این جریان است به اصحاب و شاگران خود گوشزد می‌کنند.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی افزود: براساس حدیثی از ایشان علما در معرض هجوم لوابسی هستند که سبب اختلاف افکنی می‌شود و از سوی دیگر در جریان روحانیت و فقاهت ضعف و سستی ایجاد می‌کند.
آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه مراد از لوابس پوشش‌هایی است که برای حقیقت به وجود می‌آید عنوان کرد: این پوشش‌ها از نگاه سیره امام صادق(ع) زمینه ساز مشکلاتی است که ممکن است شکل بگیرد.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: در واقع این پوشش‌ها سبب می‌شود که حقیقت پنهان شود و از سوی دیگر بر درک انسان نیز اثر می‌گذارد به نحوی که ممکن است یک منکر را به صورت معروف و زیبا درآورد و یا اینکه حقیقتی را می‌پوشاند و مانع گرایش انسان به سمت آن می‌شود.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: زمینه ساز و هدایت کننده اصلی این لوابس شیطان است و سبب می‌شود که زمینه ناهنجاری در انسان فراهم شود؛ امروز نیز در عرصه زندگی اجتماعی خود با این لوابس روبرو هستیم و باید آنها را بشناسیم؛ در واقع هیچگاه از هجوم این لوابس در امان نخواهیم بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه تاسی به سیره رهبری می‌تواند ما را در برابر این لوابس مصون کند خاطرنشان کرد: البته آمریکا 40 سال دنبال بهانه بوده؛ اگر ما هم بهانه به دست دشمن ندهیم بازهم او دروغ خودش را می‌گوید؛ مگر در جریان حمله به ایرباس ما بهانه داشت؟ آمریکایی‌ها خود از تروریسمی که سازمان ملل نیز به آن اعتراف و اذعان دارد حمایت می‌کند و سپس به ما انگ تروریست بودن می‌زند.