به گزارش افکارنیوز،

علی جلیلی شیشوانی، در خصوص موضوع استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بهترین کاری که مجلس و کمیسیون شوراها می توانند انجام دهند، همین موضوع استانی شدن انتخابات است.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به هراندازه‌ای که سطح فکری افراد بتواند در بخش فردی و اجتماعی تغییرات خاصی را ایجاد کند، به همان اندازه می توان گفت که آن فرد توانمند است.

وی افزود: اگر انتخابات مجلس به صورت استانی برگزار شود، در این شیوه کسانی وارد مجلس می‌شوند که توانمندی بیشتری دارند که برای کشور این شیوه مفید‌تر خواهد بود.

جلیلی شیشوانی در پاسخ به این سوال که آیا شورای نگهبان با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی مخالفت دارد یا خیر؟، ادامه داد: فکر نمی‌کنم شورای نگهبان با استانی شدن انتخابات مجلس مخالف باشد اما شورای نگهبان پیشنهاداتی داشت که فکر می‌کنم این مسائل نیز قابل حل باشد. 

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه مقام معظم رهبری در سیاست های کلی انتخابات عدالت انتخاباتی را در تعیین حوزه های انتخابیه مورد توجه قرار داده است، گفت: عدالت را اگر اینگونه تعریف کنیم که همه موضوعات در جای خود قرار گیرد، فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص عدالت انتخاباتی نیز اجرا می‌شود و این شرایط کارساز می‌شود.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با استانی شدن انتخابات مجلس منویات مقام معظم رهبری که در سیاست‌های کلی انتخابات مورد اشاره قرار گرفته، تحقق پیدا می‌کند و هم اینکه عصاره مردم، نخبگان ملت هستند که در مجلس حضور پیدا می‌کنند و برای حل مشکلات کشور می‌توانند گام های خوبی بردارند.