به گزارش افکارنیوز،

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از انتشار خبر کناره‌گیری قریب‌الوقوع «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل از سمت خود، از عملکرد وی تقدیر کرد.

آنطور که رسانه‌های صهیونیستی گزارش کرده‌اند، نتانیاهو در پیام تقدیر خود، هیلی را فردی «مصالحه‌ناپذیر در تقابل با نفاق» توصیف کرده است.

نتانیاهو گفته: «من از سفیر هیلی که پرچمدار نبردی مصالحه‌ناپذیرانه با نفاق و دورویی در سازمان ملل بود تشکر می‌کنم؛ وی برای راستی و عدالت اسرائیل می‌جنگید. موفق باشد.»

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز، سه‌شنبه در کاخ سفید اعلام کرد نیکی هیلی، نماینده این کشور در سازمان ملل متحد تا پایان سال جاری میلادی از این سمت کناره‌گیری می‌کند.

نیکی هیلی در جمع خبرنگاران کاخ سفید گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه قصد دارد نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ نامزد شود را رد کرد. او گفت: برای پیروزی ترامپ در این انتخابات تلاش خواهد کرد.

ترامپ با بیان اینکه نیکی هیلی قصد دارد استراحت کند گفت که او می‌تواند در نقشی دیگر به دولتش بازگردد و در این مورد انتخاب با خود او است.

ترامپ گفت که نمایندگان کشور‌های مختلف از جمله روسیه و چین هیلی را می‌شناسند و مهم‌تر از آن به او احترام می‌گذارند. وی گفت که «ما دلمان برای او تنگ خواهد شد.»

نیکی هیلی هنگام تشریح «دستاوردهایش» در زمان تصدی این سمت گفت که آمریکا قوی‌تر شده و کشور‌ها می‌دانند که آمریکا کاری که می‌گوید را انجام می‌دهد.

هیلی به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و مدعی شد که کشور‌ها اکنون متوجه شده‌اند نمی‌توانند «اقدامات بدی» که ایران انجام می‌دهد را نادیده بگیرند.

منابع آکاه گمانه‌زنی کرده‌اند که یک ضدایرانی دیگر یعنی «رچارد گرنل» سفیر فعلی آمریکا در آلمان جانشین هیلی می‌شود.