افكار نيوز: معاون وزير خارجه رژيم صهيونيستي به وجود طرحهايي مشابه طرح ليبرمن براي جداسازي نوار غزه و رهايي از مسئوليت اين بخش از فلسطين اعتراف كرد.

به گزارش افکار به نقل از فارس روزنامه سعودی " عکاظ "، " دانی ایالون " نوشت: بر وجود طرح‌هایی در وزارت خارجه رژیم صهیونیستی برای رهایی از مسئولیت نوار غزه خبر داد.
وی با تایید طرح " آویگدور لیبرمن " وزیر خارجه این رژیم درباره جداسازی کامل نوار غزه از فلسطین اشغالی گفت: قرار است این طرحها در کابینه‌ امنیتی اسرائیل و تمام وزرای دولت ارائه شود، تا آنها نیز به این‌ طرحها رای مثبت بدهند.
بر اساس طرح لیبرمن، نوار غزه که اکنون تحت کنترل حماس قرار دارد، از کرانه باختری جدا می‌شود و پس از این تحت قیمومیت اتحادیه اروپا و کنترل بین‌المللی قرار می‌گیرد.
ایالون در بخش دیگری از سخنانش، تلاش رژیم صهیونیستی در تحمیل مسئولیت اداره تمام گذرگاههای نوار غزه به مصر را رد و تاکید کرد که مصر نقش مهمی در منطقه ایفا می‌کند و اسرائیل با آن بعنوان یک شریک به تمام معنا، همکاری می‌کند.
وی افزود: دفتر " نتانیاهو " نخست‌وزیر اسرائیل تاکید کرده است که توقف ۱۰ ماهه شهرکسازی تغییری نخواهد کرد و این موضوع به تمام طرفهای حاضر در مذاکرات فلسطینی و اسرائیلی اعلام شده است.
انتهای پیام / ب.