به گزارش افکارنیوز،
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جریان سفر به آنکار دقایقی پیش با استقبال سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه وارد محل وزارت کشور ترکیه شد.

پیش از برگزاری نشست هیات‌های عالرتبه دو کشور، رحمانی فضلی و سویلو در محل دفتر وزیر کشور ترکیه دیدار و گفتگو دو جانبه و مشترک داشتند.

رحمانی فضلی در این دیدار در سخنانی با بیان اینکه این نشست‌ها می‌تواند در تقویت همکاری‌های دو کشور موثر باشد، اظهارداشت: روئسای جمهور دو کشور تا کنون بیش از ۷ بار با یکدیگر گفتگو و جلسه داشتند که این تماس‌ها و دیدار‌ها اراده تهران و آنکار را در گسترش روابط به خوبی نشان می‌دهد و این جزء بیشترین روابط در بین کشور‌های منطقه است.

وی در ادامه افزود: مسائل منطقه‌ای می‌تواند از موارد همکاری‌های مشترک وزارت خانه‌های دو کشور باشد که باید بر موضوعات مورد علاقه گفتگو کرده و به تفاهم برسیم تا همکاری‌های مشترک داشته باشیم.

وزیر کشور تصریح کرد: ما اگر روابطمان را در منطقه تقویت کنیم و اراده ما بر این باشد که با توجه به کشور‌های منطقه همکاری‌های آن‌ها را هم جلب کنیم از این رو می‌توانیم از ظرفیت‌های منطقه‌ای در حوزه‌های امنیتی، سیاسی و اقتصادی استفاه کنیم.

رحمانی فضلی با اشاره به حوادث منطقه و حضور نیرو‌های خارجی تاکید کرد: معتقدیم مسائل منطقه باید توسط خود کشور‌های منطقه حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه ترکیه را کشوری موثر و مهم در منطقه می‌دانیم، گفت: امیدواریم این نشست‌ها موجب تقویت همکاری‌ها و بهبود زندگی مردم دو کشور و مردم منطقه شود.