به گزارش افکارنیوز،

علیم یارمحمدی شنبه هفته گذشته از بررسی طرح استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در این کمیسیون خبر داده و گفته بود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است طرح استیضاح وزیر در کمیسیون عمران (یکشنبه 15 مهر) بررسی شود.

وی با بیان اینکه طرح استیضاح وزیر راه با 50 امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است،گفت: وضعیت، بسیار نامناسب زیر ساخت جاده‌ای و ریلی کشور، ناکارآمدی و ضعف عملکرد در توسعه یکپارچه شبکه‌ حمل و نقل کشور، رها کردن پروژه‌های راهسازی، عدم توانایی در مدیریت بحران شهری و برون شهری، عدم توان و مدیریت بافت‌های فرسوده کشور، کیفیت پایین پروژه‌های راهسازی و ریلی، ضعف در اجرای طرح‌های هادی روستایی، ضعف و کاهش گسترده در توسعه حمل و نقل عمومی، محدود بودن حلقه مدیریت و عدم استفاده از نیروهای توانمند و جوان، بی‌توجهی به سوالات و تذکرات نمایندگان مجلس، از جمله محورهای طرح استیضاح وزیر راه است.

این در حالی است که وی به‌عنوان یکی از نمایندگانی که طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی را امضا کرده به فاصله یک هفته 180 درجه مواضع خود را در قبال عباس آخوندی تغییر داده است.

یارمحمدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزیر راه و شهرسازی سخنانی را بیان کرده که 180 درجه با اظهارات قبلی وی متفاوت است.

وی از ضرورت حمایت از وزیر راه و شهرسازی برای انجام برنامه‌ها و اجرایی کردن اهداف وزارتخانه تاکید کرده و از تهیه نامه‌ای در حمایت از آخوندی خطاب به دولت خبر داده است.

وی افزود: همکاران من در کمیسیون عمران مجلس فردی قوی‌تر از آقای آخوندی برای وزارت راه و شهرسازی سراغ ندارند، اما ایشان نیاز به حمایت از سوی مجلس دارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: آخوندی اهدافی را برای وزارت راه و زیرساخت‌های راهی دنبال می‌کند که معقول است، اما متاسفانه این اهداف آنچنان که باید مورد حمایت دولت قرار نگرفته است. هدف از این نامه این است که این اقدامات مورد حمایت دولت قرار بگیرد. چراکه راه و شهرسازی بخش مهمی است که برای توسعه سایر بخش‌ها ریل‌گذاری می‌کند.

یارمحمدی عامل تمام ناکامی‌ها وزیر راه و شهرسازی اجرای برنامه‌ها را به کمیود بودجه مرتبط دانسته و گفته است:‌ مشکل اصلی اینجاست که برنامه‌ها در بخش‌ها و مناطق اجرایی نشده است، که البته اطلاع داریم آقای آخوندی به دنبال بودجه از رییس جمهور برای اجرایی کردن طرح‌هاست. وزیر باید به دولت بگوید که نمی‌تواند با این بودجه پاسخگوی بخش باشد و باید این مشکلات را در هیات دولت دنبال کنند که آنطور که خبر داریم، این اتفاق در حال انجام است.