به گزارش افکارنیوز،

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روزسه شنبه هنگام دریافت استوارنامه 'امدو سو' سفیر جدید سنگال در تهران، گفت: تقویت روابط با سنگال به عنوان یک کشور دوست و مسلمان همواره برای ایران حائز اهمیت بوده است و با اراده دولت های دو کشور امیدواریم شاهد یک تحول دراین روابط دوستانه و برادرانه باشیم.
وی همچنین با استقبال از سیاست تسهیل صدور ویزا برای بازرگانان ایرانی در سنگال، اظهار داشت: شرکت های ایرانی آماده اند فعالیت های خود را در حوزه های عمرانی، خودروسازی، داروسازی و خدمات بهداشتی در سنگال بیش از پیش توسعه دهند.
روحانی به ضرورت مبارزه همگانی با تروریسم در آفریقا و خاورمیانه اشاره کرد و گفت: ایران آماده است همکاری های خود را با سنگال در زمینه مبارزه با تروریسم گسترش دهد.
'امدو سو' سفیر جدید سنگال در تهران نیز با تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهوری کشورمان گفت که سنگال مصمم است روابط خود را با همه زمینه ها و بویژه اقتصادی ، با ایران به عنوان کشور دوست مستحکمتر سازد.
وی به حضور موفق و شهرت شرکت های ایرانی از جمله ایران خودرو در کشورش اشاره کرد و اظهارداشت: حضور تجار ایرانی در سنگال مایه مباهات است و دولت تسهیلات ویژه ای را برای صدور ویزای بازرگانان ایرانی اختصاص داده است و سنگال می تواند دروازه ورود کالاهای ایرانی به غرب آفریفا باشد.
وی همچنین گفت که سنگال خواهان همکاری گسترده با ایران در روند مقابله و مبارزه با تروریسم است.