به گزارش افکارنیوز،

امیردریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش، در حاشیه مراسم تجدید میثاق مسئولان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی در حرم امام (ره) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بابت توفیق زیارت مرقد مطهر امام راحل خداوند بزرگ و منان را سپاس می‌گوییم، گفت: 24 مهرماه سالروز تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش را گرامی می‌داریم و به روح بلند امام(ره) که با فرمان ایشان این سازمان در ارتش جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت، درود می‌فرستیم.

وی افزود: امام (ره) فرمودند: ماموریت سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نزدیک کردن دل‌ها به خداوند است، این معانی بسیاری را در بر دارد. سازمان عقیدتی سیاسی ارتش بر مبنای این حرکت کرده و تا به امروز موفق بوده و ماموریت بزرگ خود را به خوبی انجام داده است.

امیر سیاری با بیان اینکه می‌خواهم از زاویه دیگری به این جمله و تدبیر حضرت امام (ره) در بحث تشکیل سازمان عقیدتی سیاسی ارتش اشاره کنم، تصریح کرد: یک بُعد از فرمایشات امام (ره) معنوی و نزدیک کردن دل‌ها به خداوند» است اما بُعد دیگری نیز وجود دارد که کمتر به آن توجه شده است.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش ادامه داد: در بحث مقایسه توان رزمی هر کشور با کشور دیگر، مولفه‌های فیزیکی و غیر‌فیزیکی مد نظر قرار می‌گیرد که این‌ها مشخص است، اما به یک بُعد کمتر توجه می‌شود و آن بُعد مولفه‌های برترساز است.

وی ادامه داد: این مولفه‌های برترساز که نیروهای مسلح ایران را بر دیگران برتری می‌دهد، نزدیک کردن دل‌ها به خدا است. نقش عقیدتی سیاسی در ارتش جمهوری اسلامی ایران بالا بردن توان معنویت بوده تا به کمک آن بتوانیم با تکیه بر انسان‌هایی با ایمان، و معتقد، توانمان را آنقدر بالا ببریم که هیچ دشمنی این جرأت را به خود ندهد که بتواند به ما نزدیک شود.

امیر سیاری در پاسخ به این پرسش که ارتش جمهوری اسلامی ایران به کدام یک از رهنمودهای حضرت امام (ره) توجه بیشتری دارد، تصریح کرد:  تمام رهنمودهای حضرت امام (ره) در دستورکار ارتش است. به عنوان مثال یکی از تدابیر حضرت امام (ره) که بسیار حائز اهمیت است و امروز به آن رسیدیم و عمل کردیم، تکیه بر توان داخلی برای دستیابی به تجهیزات مورد نیاز در چرخه دفاعی کشور است.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش تاکید کرد: امروز روی پای خود ایستاده‌ایم و به جایی رسیدیم که تمام تجهیزات مورد نیاز را خودمان تامین می‌کنیم.