به گزارش افکارنیوز،

هاجر چنارانی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شامگاه امروز سه شنبه (۲۴ مهرماه ۹۷) در همایش بررسی ابعاد اقتصادی لوایح مربوط به FATF با عنوان «تضمین نمی‌دهیم»، طی سخنانی اظهار داشت: ما مخالفان FATF هیچگاه پیامک‌های تهدیدی را که برایمان فرستادند، منتشر نکردیم؛ حتی پیامک‌های تهدیدی از آن سوی مرز‌ها برای ما آمد، اما ما آن‌ها را رسانه‌ای نکردیم.

وی افزود: زمانی که رهبری گفتند که نمایندگان بنشینند و بررسی کنند، می‌خواهید ایشان مخالفت خود را صریح اعلام کند؟ وقتی ایشان درباره الحاق به نهاد‌های نظارتی خارجی هشدار دادند، چرا سران قوا می‌نشینند و این الحاق را بررسی می‌کنند؟

چنارانی ادامه داد: امروز رئیس FATF وزیر خزانه داری H. مریکاست و اسراییل و عربستان دو کشور ناظر آن هستند Y. برجام هم بدون خدمات نبود، اما ما چه دادیم و چه گرفته ایم؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش عنوان کرد که ما دوسال از لیست سیاه خارج بودیم، پس چرا نرخ ارز در این دو سال سیر صعودی داشت؟

وی در همین رابطه خاطرنشان کرد: خروج ایران از لیست سیاه FATF نیاز به اجماع اعضا دارد، آیا عربستان و اسرائیل به خروج ایران از لیست سیاه رای خواهند داد؟