به گزارش افکارنیوز،

سردار سید محمد باقرزاده، عصر سه شنبه در مراسم یادواره شهدا که در تالار خلیج فارس دانشگاه منابع طبیعی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: در مسائل انقلاب باید هماهنگی‌های بین مجامع علمی و دانشجویی وجود داشته باشد و یادواره‌های شهدا برای همه مردم دارای پیام است.

وی نقش دانشگاه‌ها را در آگاه سازی جامعه بسیار مهم دانست و افزود: در جامعه اسلامی دانشجویان از رسالت بسیار مهمی برخوردار هستند که به شهادت قرآن، بشر از همه علوم درست استفاده نمی‌کند و خود را به مسائل مادی منحصر کرده است.

مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه دشمنان دنبال متزلزل کردن شعور عمومی هستند، گفت: در فضای مجازی علمیات‌های روانی با هدف متزلزل کردن شعور عمومی انجام می‌شود چراکه دشمن معتقد است با این کار مردم تابع ادراکات درونی نیستند و هرچه در بیرون گفته می‌شود را قضاوت و بر اساس آن حکم صادر می‌کنند که این یکی از آفت‌های فضای مجازی محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: جایگاه دانشگاه در حوزه فضای عملیات روانی بسیار مهم است و باید عاقبت اندیشی درستی در این زمینه داشته باشد.

باقرزاده اظهار کرد: یکی از راه‌های عاقبت اندیشی داشتن تفکری درست نسبت به عمر است.

وی با اشاره به اینکه از فرصت‌های به دست آمده باید نهایت استفاده را کرد، افزود: شهدا با خدا پیوند خوردند و باقی ماندند چرا که آن‌ها در زمان جنگ حداکثر استفاده را از زمان بردند.

مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: اکنون بسیاری از افراد داخلی که در مقابل نظام اسلامی صف کشیدند همه آن‌ها در حال فرصت سوزی هستند، نظام اسلامی امانت الهی است که از ثمره خون شهدا به دست آمده و باید از این فرصت ارزشمند به نحو احسن استفاده کرد.

وی افزود: منافقین با تلاشی که داشتند اجازه نمی‌دادند یک عده وارد میدان شوند تا از انقلاب و جمهوری اسلامی دفاع کنند.

باقرزاده ادامه داد: البته این افراد در همین روزگار هم وجود دارند و حضور مدافعین حرم را در سرزمین عراق و سوریه اشکال می‌دانند که این‌ها هم از منافقین پیروی می‌کنند.

باقرزاده اظهار کرد: امروز همبستگی و وحدت در بین آحاد جامعه و رشادت‌های نیرو‌های مسلح در تمامی عرصه‌ها باعث شده تا جمهوری اسلامی ایران از نعمت امنیت برخوردار باشد.

وی شهدا را سرمایه‌های معنوی جامعه دانست و یادآور شد: شهید حججی یکی از شهدایی این نظام است که توانسته با خون خود افتخارات زیادی را برای این مرز و بوم به ارمغان بیاورد.

مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: باید به برخی از نویسندگان کتاب شهدا گلایه کنیم که برخی از تراز‌ها و شاخصه‌های شهادت را جابه جا می‌کنند و سرمایه‌های ملی را به چوب حراج می‌گذارند که به این نویسندگان باید هشدار داد به جای درشت نوشتن درست بنویسید و درست پیام را منتقل کنید.