به گزارش افکارنیوز،

امیر دریادار حبیب الله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش،گفت: نخستین دوره مسابقات تیروکمان نظامیان جهان (سیزم) نیمه دوم آبان‌ماه امسال به میزبانی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار خواهد شد.

وی که رئیس برگزاری این دوره از مسابقات تیروکمان ارتش‌های جهان است، افزود: این مسابقات با شرکت بیش از 10 تیم خارجی از نظامیان کشورهای مختلف جهان از 20 تا 25 آبان‌ماه سال جاری در مجموعه تیروکمان ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد. با توجه به برنامه ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده، ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان میزبان، آماده برگزاری شایسته این مسابقات است.

دریادار سیاری با تبریک هفته تربیت بدنی به تمامی ورزشکاران و قهرمانان میادین ورزشی کشور، تصریح کرد: ورزش در جامعه یک امر ضروری است زیرا نقش بسزایی در سلامت جامعه دارد و همه مقاطع سنی باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

معاون هماهنگ کننده ارتش جایگاه ورزش در ارتش را مهم دانست و ادامه داد: رزمندگانی که ما تربیت می‌کنیم باید از نظر جسمی، روحی و ابعاد دیگر ورزیدگی لازم را داشته و بتوانند در شرایط سخت محیطی، ماموریت نظامی‌شان را انجام دهند. یکی از مولفه‌هایی که در این آمادگی جسمانی اثر می‌گذارد، ورزش است. 

دریادار سیاری تصریح کرد: ورزش عمومی برای تمامی کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران واجب است و در برنامه آموزش صبحگاهی یک ساعت برای ورزش در نظر گرفته شده و همه کارکنان موظفند ورزش صبحگاهی را انجام دهند چراکه علاوه بر تضمین سلامتی و ارتقای آمادگی جسمی و رزمی در شادابی کارکنان نیز بسیار مفید و موثر است.

وی اظهار داشت: امروز در سطح یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران نگاه علمی به ورزش می‌شود و مربیان خاصی که دارای مهارت‌های علمی و عملی هستند تمرین‌های مناسبی را در مراسم ورزش صبحگاهی به کارکنان ارائه می‌دهند. همچنین ورزش‌های تخصصی و قهرمانی نیز در دستورکار ارتش قرار دارد و ما در مسابقات جهانی سیزم حضور فعالی داشته و ورزشکاران و قهرمانان خوبی تقدیم جامعه ورزشی کشور کرده‌ایم.

معاون هماهنگ کننده ارتش در پایان با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات تیروکمان نظامیان جهان گفت: تیروکمان یکی از ورزش‌های نظامی دنیا محسوب شده و به حمدالله تیراندازان ما در سطح ارتش جمهوری اسلامی ایران و سایر نیروهای مسلح از آمادگی بسیار خوبی در این رشته قهرمانی برخوردار هستند که ان شاءالله رتبه‌ها و عناوین برتر را نیز در این دوره از مسابقات کسب کنند.